Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a használt autó vásárlásána...

Mi a használt autó vásárlásának menete?

Figyelt kérdés

Szalonból vennénk a hétvégén használt autót, de szerda reggel már használnunk kellene.


Lehetséges ez?

Mik a teendőink azon kívül, hogy kifizetjük az autót?


A válaszotokat előre is köszönöm!


2010. nov. 6. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Adás vételi, eredetiség (ha ezt az előző tulajdonos állja akkor jó), új papírok (tözskönyv, forgalmi), megnézni, hogy meddig tart a biztosítás. (asszem 30-án be kellett fizetni, bár szalonnál nem tudom). Nagyjából ezek.
2010. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kifizeted, elviszed eredetvizsgára (ha nem az előző tulaj csináltatja), kötsz rá biztosítást, majd 15 munkanapon belül átiratod. Elvben semmi akadálya nincs hogy ha kifizetitek a vételárat a szalonban, még aznap mehessetek vele. Persze szalonja válogatja, bár én abban a szalonban nem vennék használt autót, amelyik nem adja oda a vásárlás napján a forgalmit.
2010. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a szalonon is múlik, hogy szerda reggel tudjátok e használni, mondjuk ha hétfőn meglesz az adásvétel akkor lehet hogy összejön. Ha jól tudom az eredetiség vizsgálatot, közös megegyezés alapján vagy az eladó vagy a vevő csinálja (kell az átíráshoz + eldöntitek, és valószínű hogy helyben megoldható). Kötelezőt azonnal meg kell kötni, mielőtt elindulnál vele, ez szintén az átírásnak is feltétele, attól függetelnül hogy anélkül el sem indulhatsz (de ezt egy szalonban alapból pillanatok alatt meg lehet oldani, biztos hogy van ott internet). 15 napon belül át kell íratnod, erről ne feledkezz el de addig közlekedhetsz vele ha nálad az adásvételid is a kötelezőről is ki van nyomtatva a szükséges "papír". Ha már döntöttél hogy Neked az az autó kell és megveszed, árban is sikerült megegyezned, akkor mondjad nekik hogy segítsenek megoldani, hogy már szerdán reggel tudj vele közlekedni, alapból tisztában kell lenniük a kérdéseddel. Akár már hétfőn is megcsinálhatják az eredetvizsgát is. Ha igyekeznek már hétfőn is mehetsz vele.
2010. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


És adásvételit ügyvéd előtt kell írni?

2010. nov. 6. 23:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ügyvéd egy autó adásvételijéhez, azért az nem egy ház vagy lakás.
2010. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Most olvastam, hogy tényleg elég 2 tanú is.


[link]

2010. nov. 7. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!