Mikortól lép életbe az üzembentartói szerződés, hogy biztosítást lehessen rá kötni?
Egy autót szeretnék vásárolni, de egy családtag lenne az üzembentartó. Megoldható, hogy vele írok egy ilyen szerződést, megvásárolom az autót, elmegyek az okmányirodába, ott helyben megcsinálják az új forgalmit, majd online megkötöm/megköti a biztosítást a saját nevére, mindezt egy nap alatt?
Kell-e az ő személyes jelenléte az új üzembentartó bejegyzésnél?
Illetve az okmányirodába tett látogatásunk előtt lehet érvényes biztosítást kötni számára, mint üzembentartó, hogy a kocsit saját lábán hozhassam haza, anélkül, hogy neki is el kelljen utazni a kocsit áruló személyhez?
Kötelező biztosítás nélkül egyetlen métert sem tehet az autó.
Kötelezőt az adásvételkor online szokás megkötni (előzőleg kalkulátorral megkeresni a megfelelő ajánlatot), és csak a visszaigazolás megérkezése után indulhat el az autó közúton.
Fizetésre ilyen formán ad a biztosító 30 nap haladékot, de a biztosítás már érvényes.
1.) Megveszed az autót.
2.) Megkötöd a szerződést az üzembentartóval.
3.) Az üzembentartó megköti a biztosítást.
4.) Eredetiségvizsgálat. (Persze csak akkor ha az eladó nem csináltatta meg, bár 99%-ban nem csináltatják meg.)
5.) Az üzembentartóval együtt, no meg az összes papírral és némi kp-val vagy jobb esetben bankkártyával irány az okmányiroda.
Ezt akkor tudod egy nap alatt megcsinálni, ha már az eladóval megcsináltatod az eredetiség vizsgálatot, az üzembentartóval együtt mentek vásárolni, online kötitek a biztosítást és az igazolást ki is tudjátok nyomtatni, valamint olyan okmányirodába mentek ahová nem kell időpontot kérni. (Pl. Visegrádi utca, de az még hétvégén is nyitva van.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!