Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vissza kérhetem a kifizetett...

Vissza kérhetem a kifizetett pénzemet a tulajdonostól, vagy buktam? A gépkocsi üzembentartójának, van e joga vissza kérni a gépkocsi tulajdonosától, a kifizetett pénzt az autóért.

Figyelt kérdés
Ugyanis én hat évvel ezelőtt, vettem egy gépkocsit, de akkor nem volt pénzem átíratni az autót. Tulajdonos akkor azt mondta hogy írjuk üzembentartóira, akkor nem kell fizetnem az átírást. Ő nem bánja ha akár meddig marad a nevén a kocsi. Most egy hete meg egyszerűen kivett üzemben tartóiból, és követel 120ezer forintot hogy fizessek ki neki, mert tartozok még neki ennyivel kocsi árából, ami persze nem igaz. A gépkocsit elakarja vinni tőlem. Ilyenkor mit lehet tenni most a pénz bukom, vagy mit tudok ilyenkor tenni hogy én is vissza kapjam a pénzemet?

#Vissza kérhetem a kifizetett pénzemet #a tulajdonostól #vagy buktam?
2015. jan. 25. 18:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
akkor búcsúzz el a kocsidtól
2015. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
6 év alatt azért tényleg átírathattad volna a nevedre a kocsit, nem a szomszéd, hanem saját magad miatt. Az üzembentartás egy számodra bizonytalan dolog. Eleve miért mész bele olyan dologba, amiről fogalmad sincs? Eszem megáll. Nem az a baj, hogy nem tudod mit jelent az üzembentartó fogalma, hanem az, hogy amikor felajánlják a lehetőséget, még csak utána sem nézel. Ha én eléd rakok egy papírt, amiben minden ingó- és ingatlanvagyonodat nekem adod, akkor azt is elolvasás nélkül aláírod? Nonszensz. Amint lett pénzed rá, át kellett volna íratni a kocsit, hogy tisztázott legyen az egész helyzet. Félig (mert ha minden igaz amit írsz, akkor tényleg genyó az eladó) te okoztad magadnak a bajt.
2015. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Már én is bánom hogy nem írattam át.De olyan sokan vannak akik üzemben tartóival használják a kocsijukat.Nem tudtam hogy pont én járom így meg vele.Ezért nem akarom elhinni,hogy nincs ellene valami jogi megoldás.Egyszerűen elveheti tőlem az autót,és még amit kifizettem neki azt sem kell vissza adnia.
2015. jan. 25. 21:33
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem, nincs ellene jogi megoldas, az auto tulajdonjoga ugyanis az ove, sosem kerult at a te nevedre (A TE HIBADBOL!).


A sajat tulajdonaval azt csinal, amit akar, ha ugy dont, hogy visszavonja az uzembentartoi nyilatkozatot, ahhoz is joga van. Hiaba mesz ugyvedhez: meg a szerzodest sem tudod lobogtatni, mert ostoba modon elhagytad. NULLA jogaid vannak, es kizarolag a sajat hibadbol, senkire nem mutogathatsz.


Azt hiszem most egy eletre megtanultad, hogy mit jelent egy szerzodes.

2015. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!