Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vissza kérhetem a kifizetett...

Vissza kérhetem a kifizetett pénzemet a tulajdonostól, vagy buktam? A gépkocsi üzembentartójának, van e joga vissza kérni a gépkocsi tulajdonosától, a kifizetett pénzt az autóért.

Figyelt kérdés
Ugyanis én hat évvel ezelőtt, vettem egy gépkocsit, de akkor nem volt pénzem átíratni az autót. Tulajdonos akkor azt mondta hogy írjuk üzembentartóira, akkor nem kell fizetnem az átírást. Ő nem bánja ha akár meddig marad a nevén a kocsi. Most egy hete meg egyszerűen kivett üzemben tartóiból, és követel 120ezer forintot hogy fizessek ki neki, mert tartozok még neki ennyivel kocsi árából, ami persze nem igaz. A gépkocsit elakarja vinni tőlem. Ilyenkor mit lehet tenni most a pénz bukom, vagy mit tudok ilyenkor tenni hogy én is vissza kapjam a pénzemet?

#Vissza kérhetem a kifizetett pénzemet #a tulajdonostól #vagy buktam?
2015. jan. 25. 18:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
De most még én fizessek neki a kocsiért megint,mikor már egyszer kifizettem.Nem tudtam hogy az üzemben tartónak nincs semmi joga a kocsira.Ráadásul mikor megvettem tőle rákellet költenem a kocsira hogy rendbe hozzam.És nem gondoltam róla hogy ilyen ember ez a baj.
2015. jan. 25. 19:19
 12/24 anonim ***** válasza:
59%
500-at le tudtál csengetni.. miért nem vettél Swiftet 300-ért? vagy az már büdös??? gratulálok, igazi magyar vagy, üzembentartóit soha! gondolom megtanultad.
2015. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"hat évvel ezelőtt, vettem egy gépkocsit, de akkor nem volt pénzem átíratni az autót"


S mivel a tulaj előzékeny volt veled, 6 évig nem is írtad át. Mennyibe telt volna az, 50-60 ezer forintba? Az ilyen surmó jobb, ha nem is nem autózik inkább.


"Tanúm van hogy a pénzt odaadtam neki,csak a papírt nem találom,sehol."


Tanut bárki tud szerezni bármiről. Ez a sztori így enyhén szólva vicces - megvetted, de nincs róla papírod és át sem irattad. Véletlenül nem elloptad te azt az autót?


"Nem tudtam hogy az üzemben tartónak nincs semmi joga a kocsira"


Én meg nem tudtam, hogy az emberölés bűntény. Da-boom-tss. A törvény nem ismerete nem mentesít annak betartása alól (vagy mi).

2015. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azzal ne próbálj védekezni, hogy az évek alatt nem volt pénzed az átíratásra .- nem akartad átíratni, mert kényelmesnek-kellemesnek találtad, hogy nem kell fizetned állam bácsi zsebébe.

Üzembentartói családon belül elfogadható, de még ott is lehetnek belőle galibák, adásvételi helyett viszont nem megyünk bele üzembentartó szerződéses buliba - néhány tízezresért cserébe érdeme kockáztatni az autó tulajdonjogát?

A követelt 120ezer forint furcsa, de felvetődik a kérdés: ki fizette az elmúlt években az autóra az éves adókat?

Elvileg neked kellett a teljesítményadót is fizetned, plusz a kötelező biztosítást.

Másik lehetséges galiba, ha összeszedtél néhány bírságot, amit a tulajdonosnak postáznak ki, az érthetően bekattanhat - nem állítom, hogy ez történt, de részlet kérdés is a miért.

Nincs nálad adu, jogi útra terelheted a történetet, de ha ragaszkodsz ahhoz, hogy az autó a tiéd, azonnal kibukik, hogy megpróbáltál kibújni az adófizetés alól... jó az neked?

2015. jan. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Mindent én fizettem az autóra,súlyadótól büntetésig,műszakíztatást mindent.Nem loptam,hanem meg vettem,és azért nem gondoltam hogy ilyen gerinctelen ember,mivel egy utcában lakom vele,majdnem a szomszédom.
2015. jan. 25. 19:52
 16/24 anonim ***** válasza:
Az ilyen autók szerintem többet érnek bontottan, mint egyben, csak türelmesnek kell lenni. Persze suzukihoz 20 ezer egy motor, stb, de az egész kocsi is kb 150-et ér..
2015. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Attól, hogy huszadjára is leírod, hogy ő egy gerinctelen utolsó szemét alak, még nem lesz az, s vitaindoknak is elég gyenge - kocsmában verekedésindítónak elmegy, de ha valóban jogi úton gondolkodsz, neked tényekkel kéne igazolnod, hogy az igazad. Papírod nincs, átiratásra évekig tettél magasról - erre most mit mondjon az ember? Saját magad kótyavetyélted el azt az autót, én is visszakövetelném egy ilyen embertől.
2015. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Vissza követelnéd az autót egy ilyen embertől?Figyelj már én becsületesen kifizettem neki az 500ezer forintot hat évvel ezelőtt.Abban tényleg nagyot hibáztam hogy akkor nem írattam át.De ő mondta hogy ameddig akarom addig maradhat a nevén a kocsi.Megbiztat benne ez hiba volt,most már tudom.De bármikor szólhatott volna hogy akkor most már írassam át a kocsit.Nem akarja hogy a nevén legyen a kocsi.De nem pénzt követel és egyszerűen ki vesz engemet az üzemben tartóiból,minden szó nélkül.
2015. jan. 25. 20:07
 19/24 anonim ***** válasza:

Amint írtam, nincs adu a kezedben, kénytelen vagy egyezkedni a tulajdonossal.

Van több lehetőséged.

1 - lemondasz az autóról, nem foglalkozol a 120 ezer forintos követelésével.

2 - nem mondasz le az autóról, de kénytelen leszel megegyezni valahogy a tulajdonossal.

Írtok egy normális adásvételi szerződést, lenyeled azt a békát is ha most 100ezerbe kerül... de törzskönyvet, forgalmit, eredetvizsgálati lapot, adásvételit azonnal viszed az okmányirodába átíratni (ami most sokkal több lesz, mint lett volna korábban)

2015. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Csak én nem szeretném lenyelni a békát.
2015. jan. 25. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!