Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autómat, adásvételi...

Eladtam az autómat, adásvételi szerződést írtunk, azonban az autó műszakija le van járva. (? )

Figyelt kérdés
Ha az új tulaja így közlekedik vele, és megbukik a yard előtt, mielőtt én még nem jelentettem le az eladást az okmányirodában amire azt hiszem 5 napom van, akkor engem feljelentenek? Az adásvételivel tudom igazolni h már nem az enyém csak még nem volt időm lejelenteni??
2014. dec. 20. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő adásvételit töltöttetek ki, akkor rá kellett írni nem csak a dátumot, hanem az időpontot is, amikor átadtad részére az autót.

Gondolom így a kérdés már nem kérdés.

2014. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, köszönöm szépen
2014. dec. 20. 11:07
 3/6 RRR ***** válasza:
lejárt műszakival nem írják át
2014. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom h nem, de engem az érdekel h ha így használja a gyerek és a kezemben van az érvényes adésvételi, akkor nem engem jelentenek fel
2014. dec. 20. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Eladás után érdemes minél rövidebb idő alatt az eladónak is lejelenteni, hogy az autót eladta - ezzel elkerülheti az esetleges kellemetlenséget.

Lejárt műszaki-dilemma nélkül is lehet meglepit kapni az eladott autóra gyorshajtásért, tilosban parkolásért, úthasználati díj nélküli autópályázásért, stb. - az eladónak is érdeke, minél hamarabb lekerüljön a nevéről az autó.


Lejárt műszakival átírják az autót az okmányirodában, ha a többi dokumentáció rendben van, de új forgalmit addig nem érdemes kérni hozzá,a míg nincsen levizsgáztatva - miért fizessen a vevő 6000 forintot egy lejárt okmányért?

2014. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek csak én ma reggel adtam el, és ugye hétfőig nincs okmányiroda, és a mai meg a holnapi nap ha vmit csinál az új tulaj akkor nem én akarok szívni emiatt
2014. dec. 20. 14:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!