Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ausztrál jogsival lehet...

Ausztrál jogsival lehet Franciaországban vezetni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
mármint a kontinentális Ausztrália vagy csak a hibából eredő osztrákra gondolsz?
2014. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ausztrál = Ausztrália (Óceánia)


Ausztira = Osztrák (Európai sógorok)


Szóval melyik? :)

2014. nov. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
AUSZTRÁL
2014. nov. 28. 01:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2014. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez azért érdekes, mert itt, Írországban például ausztrál jogsival nem vezethetnek, még akkor sem, ha ott is és itt is baloldali közlekedés van érvényben. Én úgy tudtam, ez az egész Európai Unióra vonatkozik, de speciel a francia változat lehet, hogy más - a franciák hajlamosak mindenben kilógni a sorból.
2014. nov. 30. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy rámírtál privátban, jobban utánanéztem a dolognak.

Az ausztrál jogosítvány akkor érvényes (1 évig) Franciaországban, ha van mellette internacionális jogosítvány is. Hogy ez pontosan mit jelent, nem tudom, Neked kellene a helyszínen utánanézned. Azért írtam olyan biztosan, hogy "lehet", mert vannak Sydneyben élő barátaink, akik itt, Franciaországban minden különösebb teketória nélkül vezettek a saját jogsijukkal, bár ez kb. 10-15 évvel ezelőtt volt.

Ha tudsz franciául, tudok linket adni, de a fordítás lényege ennyi.

2014. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, Írországban vagyok és nem beszélek franciául. Köszönöm hogy utánanéztél.
2014. nov. 30. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Internacionális jogosítvány = nemzetközi jogosítvány - Nálunk, Magyarországon is kell ilyet kiváltani, ha Európán kívül akar vezetni valaki, nálunk az okmányiroda/kormányablak állítja ki 2 fénykép ellenében (ez még hagyomásnyos, lapozgatós füzetecske, legalábbis 5 éve még az volt, amikor kiváltottam), csak az eredeti jogosítvánníal együtt érvényes. Ausztráliában gondolom a megfelelő helyi hatóság állítja ki.
2014. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!