Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetek ez ügyben kihez...

Mit tehetek ez ügyben kihez forduljak?! Vettem egy gépjárművet, apa az üzembe tartó a fia a tulajdonos.

Figyelt kérdés

Megírtuk az

adásvételi szerződést kifizettem az autót majd meg eggyeztünk abba mivel

pénzszükébe álltam ,hogy nem írunk dátumot és addig add egy kölcsönadási

szerződést is,hogy amint összejön az összeg átiratom a járművett! Majd pár

hétre rá jött a telefon nem tudom átírni a gépjármüvet addig mig nem ad a

gyámhivatal valami igazolást mert a fia nem töltötte be a 18 ik

életévét(amit nem vettem észre)Szóval van egy adásvételim dátum nélkül

tanuval ,meg egy kölcsönadásim is és már át szeretném írni ,de nem tesz

semmit ez ügyben az apa se a fia! Sőt fenyegetőzik értelmetlen



2014. júl. 6. 07:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ugyan már, ne légy ilyen naív!


A kiírt kérdés pont arról szól, hogy az eladó tesz a jogra. Miért gondolod, hogy egy gyerekes fenyegetéstől meggondolná magát? A helyében én kiröhögnélek. Kezemben a papír, hogy az autót más használja, felőlem azt csinál meg azzal fenyegetőzik, amivel akar. Kb. olyan ez, mintha a saját fejedhez szorítanál egy töltött pisztolyt, és azt mondanád, ha nem adom át minden pénzemet, meghúzod a ravaszt. Hát csak rajta, kit érdekel?

2014. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem olyan, lévén csak akkor tudja rajtam behajtani a büntetéseket, ha ő előre meghitelezi azt a hatóság illetve a parkolótársaság felé (hatóság a legjobb ilyen szempontból, mert ők behajtják adóként ha tetszik ha nem), aztán befizeted előre a perköltséget és talán 5-6 év múlva ha lesz valami épp a nevemen akkor be lehet rajtam hajtani.


Én meg már a telefonba kiröhöglek, hogy most sincs semmi a nevemen, csak az a roncsautó, amit tőled vettem (nyilván nem volt egy drága tétel ha ilyen susmus van a vétel körül) és sok sikert kívánok majd a peres úton történő behajtáshoz.


Neked ez a herce hurca megérné vagy inkább rászánnál egy órát, hogy beszerezd azt a papírt? (az autó már úgyis a kérdezőnél van, ergo haszna az eladónak nincs a visszatartásból).


Ugye ebből a szemszögből nézve mennyivel kellemetlenebb a helyzet?

2014. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mit töröd magad - a kérdező mindenképpen rosszul jár egy ilyen üggyel. Arról nem is beszélve, hogy ha az eladó a papír átadása helyett úgy megveri, hogy beszélni sem tud két hónapig, akkor aztán sokra megy a papírjaival. Vagy ha átadja azt az ominózus papírt a fenyegetések hatására, majd másnap rommá törve találod az autót a parkolóban, leöntve kromofággal - csak a biztonság kedvéért.
2014. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

wtf?


Ilyen alapon akkor miért nem tanácsolod a kérdezőnek, hogy verje ő meg az eladót? Vagy netán robbantsa rá a házát?


Ember, ki az a barom aki inkább megy 3 évre börtönbe, minthogy kikérjen a hivatalból 1 db A4-es papírt?!

2014. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás. :)


Én abból indulok ki, hogy legalább az egyik fél (vagy mindkettő) sáros valamiben, trükköznek. A kérdés végén ott van, hogy "Sőt fenyegetőzik" - tehát itt már eléggé el lehet mérgesedve a helyzet...

2014. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Fenyegetőzés onnan indult,hogy beszéltünk telefonon és én szóvátettem ,hogy az ő hibájából kell leutaznom plusz költségekbe vernen magam !Aztánsz szó szót váltott majd mondta hogy feldobb ,hogy eloptam az autóját stb
2014. júl. 6. 22:54
 17/18 A kérdező kommentje:
De a kérdés itt a dátumon van meg ,hogy a fiával kötöt szerzödés érvényes e ha nincs gyámh igazolás
2014. júl. 6. 22:56
 18/18 anonim ***** válasza:

1, Ha nincs dátum, a szerződés nem érvényes.

2, Kiskoru tulajdonos eseten kell gyamhivatalai engedély, anélkül nincs érvényes szerződés.m

2014. júl. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!