Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetek ez ügyben kihez...

Mit tehetek ez ügyben kihez forduljak?! Vettem egy gépjárművet, apa az üzembe tartó a fia a tulajdonos.

Figyelt kérdés

Megírtuk az

adásvételi szerződést kifizettem az autót majd meg eggyeztünk abba mivel

pénzszükébe álltam ,hogy nem írunk dátumot és addig add egy kölcsönadási

szerződést is,hogy amint összejön az összeg átiratom a járművett! Majd pár

hétre rá jött a telefon nem tudom átírni a gépjármüvet addig mig nem ad a

gyámhivatal valami igazolást mert a fia nem töltötte be a 18 ik

életévét(amit nem vettem észre)Szóval van egy adásvételim dátum nélkül

tanuval ,meg egy kölcsönadásim is és már át szeretném írni ,de nem tesz

semmit ez ügyben az apa se a fia! Sőt fenyegetőzik értelmetlen



2014. júl. 6. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"jött a telefon"


Csak nem felhívtak az okmányirodából? Aztán honnét tudják, hogy valamit akarsz ha még ott se voltál?

Fogd meg a papírokat aztán sétálj be az okmányirodába, majd ott megmondják, hogy kell-e valami papír.

2014. júl. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most kifizeted az autót, vagy sem? A dátum nelkuli adásvételi szerződés érvénytelen, ellenben a kölcsön adatai szerződés -ha van rajta dátum, természetesen - érvényes.
2014. júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 xyasdd ***** válasza:
51%
mondjuk én meg sem vettem volna olyan autot ahol nem 1 ember a szintiszta tulajdonos. Ez már nekem zürös ha van üzemben tartó,minek járszadozni meg sunyiskodni tulajdonos és kész.
2014. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Raffi válasza:

Ne az okmányirodába menj. Átírás előtt eredetiség vizsgára kell vinned az autót. Ezek a cégek átírással is foglalkoznak , ott mindent elintéznek helyetted. Persze plussz pénzért ami szerintem a te esetedben biztos megéri. Az okmányirodában meg visszadobják a papirokat és ha nem intézkedsz x napon belül, még meg is büntetnek!

Átíráshoz szükséged van még a kötelező biztosítás szerződésére meg a befizetett biztosítási csekkre.

2014. júl. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha még úgysem fizetted ki, vidd vissza nekik, dugják fel maguknak. És vegyél egy olyan autót, aminek tisztázott a tulajdonosi háttere - és amit ki tudsz fizetni.
2014. júl. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"adásvételi szerződést kifizettem"


Tehát a kérdező már kifizette az autót, csak mivel nem számolt az átírás költségével hagyta magát átbaxni.


Elárulom, az eladó a kisujját nem fogja keresztbe tenni, ha csak nem markolod meg a tökeidet. Ennek van egy igen egyszerű módja:


Az autó NEM A TIED, csak kölcsönbe van nálad. Tehát minden büntetés, amit összeszedsz (parkolás, gyorshajtás, szabálysértés) a tulajdonost fogja terhelni. Tehát üzend meg nekik, hogy aktuális lenne az átírás és szerezzék be a papírokat neked izibe, van rá egy hetük. Ha ez nem sikerül akkor naponta gyártasz nekik egy 90e ft-os gyorshajtást és 8-10 20e forintos parkolási csekket.


Remélhetőleg ettől együttműködőbbek lesznek.


Aztán vond le a tanulságot, hogy ilyet soha többet nem csinálsz.

2014. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mivel a kölcsönadásiból valószínűleg az eladónak is van egy példánya, ezzel nem megy semmire a kérdező, magát szopatná...
2014. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Merthogy?


A kölcsönadott gépjármű esetében ugyan úgy a tulajdonoson próbálják behajtani a büntetést, ha a használó nem fizet. Mi több, még üzembentartó esetén is a tulajdonosnál szoktak kopogtatni.


Ezért szoktak kauciót kérni illetve bizonyos összeget tiltani az autókölcsönzők.


Más kérdés, hogy ez az összeg utána polgári peres eljárásban behajtható lenne a kölcsönvevőn, de had ne mondjam, hogy ez mennyire reális.

2014. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nézd, ha te lennél az eladó, lenyelnél többszázezres büntetést, vagy bíróságra mennél, ha már a kezedben van a kölcsönadási szerződés? Nyilván ez utóbbi, ergo a kérdezőnek rengeteg ideje elmenne a bíróságra járkálással, és ráadásul még a végén fizethetne is. Ne adjunk már hülye tanácsokat!
2014. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A magyar jogrendszerben gyakorlatilag polgári követelést behajtani lehetetlen, ha az adós nem akar fizetni.


De mint mondtam, fenyegetésnek ez teljesen tökéletes, mert be fog xarni tőle az ember és csak egy papírt kell beszereznie.


Más részről akkor tudja polgári perben behajtani (5-6 év alatt - ha tudja egyáltalán) ha Ő ELŐRE BEFIZETI A HATÓSÁGNAK. Ezt biztosan tudom, mert voltunk sajnos ilyen helyzetben.


Hidd el, ha ezt a sztorit határozottan előadja az eladónak akkor be fogja szerezni azokat a papírokat.

2014. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!