Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Holnap veszek egy autót....

Holnap veszek egy autót. Azonnal kell rá kötnöm biztosítást hogy hazahozhassam, vagy mehetek vele biztosítás nélkül legalább a hazaútig?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztosítás nélkül egy métert sem. Ha érvényes forgalmival rendelkező használt autót veszel, akkor az eladó biztosításával hazaviheted, de az átíráshoz kell a te nevedre szóló biztosítás. Ha új autót veszel, akkor már a szalonban meg kell kötni, mert anélkül nem tudják a nevedre íratni a forgalmit.
2014. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Hazáig mehetsz vele aznap, amikor megveszed. Másnaptól már nincs rá érvényes biztosítás, amíg meg nem kötöd az újat.
2014. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hazáig aznap igen.

Másnap már kell a biztosítás.

Tehát figyelj oda a hétvégi vagy ünnepnapi vásárlásra.


Másolt cikk:


"A lehető leghamarabb meg kell kötni

a biztosítást, ugyanis ha ez nem

történik meg, csak pár nap elteltével,

akkor minden egyes kimaradt napra

fedezetlenségi díjat kell fizetni.

E büntetés könnyedén elkerülhető, ha

kötelezőnket már a gépjármű

vásárlásának napján megkötjük –

közölte lapunkkal Fekete Róbert pécsi

biztosítási szakértő.

Szerinte, ha hétvégére esik az

autóvásárlás, legjobb neten megkötni

a biztosítást, vagy felkeresni egy

átíróirodát.

2014. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha érvényes forgalmival rendelkező használt autót veszel, akkor az eladó biztosításával hazaviheted,"


"Hazáig mehetsz vele aznap, amikor megveszed."


Én lenni eladó. Eladni szép autót ócóé. Hülyegyerek megveszi, hazáig tolja majd 8 sarok múlva rommá tör valakit, akkor én bónuszom fog ugrani? El vagytok ti varázsolva szerintem, ki az az idióta aki ezt bevállalja? :D

Pont ilyenek miatt, egy ideje már nem csak dátumot, hanem időpontot is szokás írni az adásvételire.

2014. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így igaz.

De a kérdés a biztosításon volt,

nem pedig az adás-vétel időpontján.

2014. máj. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1, Gondolj arra, ha nem lenne a kgfb törvényileg szabályozva, vagy akár nem is lenne kgfb. Okozol kárt, miután a Tiéd a kocsi. Azért még az előző tulaj lenne a felelős?

2, Gondolj arra, hogy veszel egy vadászpuskát és lelősz valakit. Azért is az előző tulajnak kellene felelnie?


Így onnantól ahogy forgalomba kerül az autó, kell rá érvényes biztosítással rendelkezni. Ha már van adásvételi, akkor a kocsi a Tied, de a biztosítás nem!


A pécsi szakértőnek: Ha a Móricka c. viccmagazinba azt írom, hogy én vagyok Mo. királya, attól még nem leszek az.


A kérdésre így: Érvényes biztosítás nélkül nem mehetsz haza.

2014. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elnézést a pécsi szakértőtől.

Nem írt olyat, hogy haza lehet menni a kocsival biztosítás nélkül.

2014. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!