Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjárműadó fizetésének...

Gépjárműadó fizetésének elmulasztása?

Figyelt kérdés
Az a történt, h párom tavaly kapott egy kocsit, de nem tulajdonos lett, hanem üzembentartó. Azt tudom, hogy a tavalyi adó, még a tulajdonost terheli, de ha ő nem fizeti ki, ráadásul úgy néz ki, még előző évekről is van tartozása, akkor azt raterhelhetik páromra? Vagy ehhez neki semmi köze és nem lehet belőle problémája? Ő az idei félévre, már befizette a nevére érkező adót.

#Gepjarműadó
2014. márc. 24. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Elvileg nem terhelhetik a párodra! Az adóalany az a személy, akinek az adott év január elsején a nevén van az autó!

A veszélye annak van meg, ha az előző évi tartozás miatt a jegyző kivonatja a forgalomból az autót! Megteheti! És akkor az ártatlan párod szívná meg!

Én bemennék a helyi jegyzőhöz, tisztázni a helyzetet.

2014. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Véletlenül rossz kézre nyomtam, bocsi. Igazság szerint az sem lenne baj, ha kivonnák a forgalomból, de ez már más ügy. A lényeg, h neki ne legyen kötelezettsége az elmaradás miatt.
2014. márc. 24. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Haveromat múlt hét szerdán kapták el a zsaruk ilyenért. Muterja nevén volt a kocsi, 214 napja nem volt fizetve a biztosítás. Gondolom rendszám alapján tudták a rendőrök innentől kezdve kapott egy 50.000 forintos csekket mint helyszíni bírság illetve az elmaradt 149.800 forint biztosítást is be kell fizetniük, pontsabban az elmaradt naponként 700 forintot ilyen büntetésképp. Most, hogy ez minden biztosítónál így van-e azt nem tudom.
2014. márc. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A biztosítás fizetve van. Az amúgy is teljesen más. Én a gépjárműadóról beszélek.
2014. márc. 25. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!