Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy kisbusz vezetéséhez...

Egy kisbusz vezetéséhez milyen jogsi kell?

Figyelt kérdés

Például egy ilyet:

[link]

A lényeg, hogy 16+1 vagy 20+1 lenne a szállított személyek száma ( értelem szerűen a +1 a sofőr ), mikrobusz lenne.



2014. márc. 19. 23:01
 1/8 ßđkan ***** válasza:

B , C , D

Amúgy D kategória kell hozzá de mivel azt nem tudod C nélkül letenni azt pedig B nélkül ezért ezek mind kellenek!

E kategória nem tudom szükséges-e...

2014. márc. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 16+1 személyhez elég a "D1" kategória (ha a busz nem hosszabb 8 méternél), a 20+1-hez pedig már szükséges a "D".


#1:


"B , C , D"


Nem egészen: A "B" és "C" kategóriával max. 8 utas és a vezető szállítható.


"Amúgy D kategória kell hozzá de mivel azt nem tudod C nélkül letenni azt pedig B nélkül ezért ezek mind kellenek!"


Elkerülte a figyelmedet, hogy 2013 január 19-e óta nem kell C kategória a D-hez, elég a B!


"E kategória nem tudom szükséges-e..."


Az E a nehéz pótkocsihoz kell nem személyszállításhoz!

2014. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 egySanyi ***** válasza:
Csapj még hozzá egy személyszállítós GKI tanfolyamot is.
2014. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze csak akkor, ha nem magánszemélyként, hanem üzletszerűen személyszállításra akarod használni...

:D

2014. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Elkerülte a figyelmedet, hogy 2013 január 19-e óta nem kell C kategória a D-hez, elég a B!"


Ez is érdekes dolog, ezt az autósiskolák nem igazán tudják. A városomban épp a múlt héten vizsgáztam CE elméletből, viszont egy srác nem vizsgázhatott, mert nem volt nála a C-s vizsgaigazolása (csak a B volt még beírva a jogsijába). Emiatt bukta a vizsgát, fizethet és jöhet újra később. És ez rendes NKH-s vizsgaközpont, szóval nem értem én sem, a jogszabály szerint már tényleg nem kell, közben meg erről senki sem tud hivatalosan.

2014. márc. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"viszont egy srác nem vizsgázhatot"


Bocsánat kihagytam a lényeget, D-ből vizsgázott volna az emberke.

2014. márc. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De a D és a D1 között elég nagy a különbség, nemde?
2014. márc. 28. 23:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e valahol külön D1 képzés. Ott 21 év a korhatár, a nagy D-nél 24 év. A D1 csak 16 utasülés + vezető buszig jó, afölött már kell a rendes D.


Nem hiszem, hogy megéri D1-et csinálni, ha már kategóriát bővítesz, és vagy 24, csináld a D-t.

2014. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!