Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ismételt forgalomba helyezés...

Ismételt forgalomba helyezés tényleges metódusa?

Figyelt kérdés

Május végén ideiglenesen kivonattam az örökölt személygépkocsimat 6 hónapra. (Tehát forgalmi, törzskönyv már a nevemen.) Ezen intervallum alatt lejárt a műszakija. Most szeretném eladni, ezért kötöttem kötelezőt, épp most műszakiztatom. Ami számomra nem egyértelmű, hogy az én esetemben 6 hónap elteltével automatikusan visszahelyezi a rendszer a forgalomba a kocsit, avagy be kell mennem az okmányirodába a hamarosan elkészülő műszakival, meg rendszámmal, stb.

Két okmányirodát hívtam fel, az egyik szerint semmi teendőm, s automatikusan visszakerül a forgalomba a kocsi ilyenkor, amennyiben az egyéb feltétlek (érvényes műszaki, kötelező) állnak, a másik szerint be kell vinnem a műszakit az irodába, kell visszahelyeztetési illetéket (1800 Ft) fizetnem, stb.


Vajon, melyik a követendő procedúra?


2009. nov. 18. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Na hallod, ha még az illetékesek sem tudják! Ezek szerint nem mindegy, hogy melyik okmányirodába mégy...?
2009. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vicces, hogy ezt írod, mert az lett volna ez kapcsolódó, releváns kérdésem, hogy amenyiben okmányirodai ügyintézés szükséges, bármelyik irodában intézkedhetem, avagy csupán a lakóhelyem szerint illetékesnél? Ugyanis e tárgyban is eltért a megkérdezettek reflexiója. Jelenleg abszolút tancástalan vagyok.
2009. nov. 18. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak a lakóhely szerint illetékes okmányirodában intézheted a forgalomba visszahelyezést.


Ráadásul csináltam itthon egy gyors közvélemény-kutatást, mely szerint be kell menned az okmányirodába a forgalomba visszahelyezéshez (a szükséges dolgokkal), és leróni az illetéket. Ez a tuti biztos!

2009. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Általában pártolom a tuti biztos megoldásokat, de épp az lenne a lényeg, hogy ne kelljen hiába kifizetnem az útiköltséget, ami nem is kevés, s ne kelljen majd 7-8 órát utazni ezért.

Az illetékesség kérdésköréhez pedig: "A közúti közlekedési igazgatás körében az eljárásra meghatározott ügytípusok kivételével az ország bármely okmányirodája illetékes." Viszont nem tudom értelmezni az eljárásra meghatározott ügytípusok kitételt.

2009. nov. 18. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont erre gondoltam, amikor a tuti biztos-t írtam, mert ha a lakóhely szerinti okm.irodába mégy és kéred a visszahelyezést (kifizeted az illetéket), akkor nincs mibe belekötnie a hatóságnak:)


Kitartást és türelmet!

2009. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!