Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megbüntettek 3000 Ft-ra mert...

Megbüntettek 3000 Ft-ra mert túlléptem 20 percel az időt. Miért érvénytelen jegynek regisztrálta a parkoló őr pedig lejárt jegyről van szó? Létezik rendelet, hogy esetleg kev. Díj kiszabását kérjem?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A lejárt parkolójegy is érvénytelen, ha már lejárt. A büntetési tétel szempontjából lényegtelen, hogy 20 perce nem volt érvényes parkolójegyed, vagy három órája.
2013. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt találtam egy leírásban "az ellenőrzési szabályokban foglalt a bírságolás okaként megjelölt 7 lehetőség közül a kft ellenőre, miért regisztrálja úgy a parkolás tényét , hogy "nincs érvényes jegy" amikor a szabályt alkotó különböző jogkövetkezményt rendel a jegy nélkül , a lejárt jeggyel, az érvénytelen jeggyel, az olvashatatlan jeggyel...stb... parkolóval szemben .Csak nem tudom ezzel mehetek-e az üzemeltetőhöz.
2013. okt. 13. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, a pótdíj összege ugyanakkora minden esetben.
2013. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarom őket védeni, de sajnos igazuk van. Azt hiszem 5 vagy 10 perc a türelmi idő, tehát a lejárat után még ennyi időd van parkolni, de ha 20 perccel lépted túl, akkor valóban nem volt érvényes parkolójegyed jogilag. Szerintem fizesd be, az a legegyszerűbb.

Az más kérdés, hogy szerintem alkotmányellenes egy magáncégnek kisajátítani egy közterület részt és ott a semmiért pénzt szedni, de ez van, ez a törvény.

2013. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Le vagy maradva. Pont a visszaélések miatt elvették a magáncégektől a parkoltatást. Mindenhol az önkormányzatoké a parkolási társulás.
2013. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!