Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó műszakiztatáskor hagyható...

Autó műszakiztatáskor hagyható néhány műszaki engedély nélküli nap, amíg az autó a szerelőnél van?

Figyelt kérdés

Pl. 2013. júl. 25-ig szól a műszaki engedély, akkor nekem kötelező júl. 25. előtt levizsgáztatnom az autót? Vagy elvihetem a szerelőhöz és mondhatom neki azt, hogy nekem ráér és én inkább azt szeretném, ha mondjuk csak aug. 5-én vizsgáztatná le, mert addig nem lesz szükségem az autóra, és 2 év múlva annyival tovább lesz érvényes a műszaki engedély?


Autószerelő közlekedhet lejárt műszaki engedélyű autóval, ha ő azt megbízással, a tulaj engedélyével épp műszaki vizsgáztatásra, esetleg (kisebb) javításra viszi?



2013. júl. 25. 18:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Senkit se érdekel, hogy mikor vizsgáztatod le, ha nem közlekedsz vele és fizeted az adókat!


Az autószerelő se közlekedhet lejárt múszakival, kivéve ha "P" rendszámot használ, ha kiváltja az ideiglenes forgalomban tartási engedélyt, vagy ha írásban kér időpontot a vizsgabázistól, mert az a vizsga napján útvonalengedélyként használható.


Ha max. 30 nappal a lejárat előtt viszed vizsgázni, akkor is az eredeti időpontig adják a vizsgát, így érdemes lehet korábban vinni...

2013. júl. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!