Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotoros kerékpárra...

Segédmotoros kerékpárra kötelező a biztosítás?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben közúton használod, kötelező a biztosítás rá!
2013. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és hogy van ez? mert lehet hogy olyan motort tudok venni amihez nincsenek meg az okmányok ennek ellenére meglehet kötni a biztosítást?
2013. ápr. 17. 20:46
 4/9 anonim válasza:
törvény szabályozza, a tulajdonszerzéstől kell rá biztosítást kötni. Ha nincs rá, és belefutsz egy igazoltatásba, büntet a rend őre. Éves szinten a biztosítás csak pár ezer forint.
2013. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem ,köszönöm
2013. ápr. 18. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:

A segédmotoros kerékpárhoz elég az adásvételi szerződés.

(Az mindig legyen nálad ha motorozol, meg a biztosítás igazolása.)

Azzal már meg tudod kötni rá a biztosítást, ami valóban (biztosítótól függően) évi 3-5000 Ft.

Ha nincs, a bünti 20.000.

Azt hiszem nem kérdés, hogy megéri e.

(Csak a Wabard-hoz ne menj. Nekem egyik évről a másikra 3000 ről 9000 re akarta emelni, úgy hogy nem volt balesetem.)

2013. ápr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az UNION Biztosítónál kösd meg 2004 Ft egy évre (csak egy évre lehet) más biztosítóknál akár többszöröse is lehet a díj.
2013. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
igen kötelező clb vagy netrisk-nél köss
2015. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Segédmotoros kerékpárhoz nem kellenek semmilyen okmányok. A segédmotoros kerékpár forgalmi engedélye maga az adásvételi szerződés, aminek mindig nálad kell lennie. Igen, kötelező rá a biztosítás, ajánlom a CLB biztosítási alkuszt, kismotoromra és nagy motoromra is ott kötöttem biztosítást, ha jól emlékszem egyik UNION, másik Allianz, mindegyik kijön évente 4-5 ezer forintból.
2015. jún. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!