Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha vennék egy autót, de nincs...

Ha vennék egy autót, de nincs törzskönyve, a forgalmiban pedig üzembentartó van csak, akkor honnan tudom, hogy a tulaj tényleg a tulaj-e?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne vegyél ilyen autót!
2013. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ennek a megvétele nem veszélyes általában, csak nem tudom mivel tudnám beazonosítani, hogy tényleg az eladó-e az eladó. Minden gyári kulcsa, papírja megvan, egyezik minden szám, nem lopott, háznál néztük meg csak érdekel hogy megy ennek a menete.
2013. ápr. 6. 21:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Csináltass az eladóval ujj törzskönyvet.Kis sorbanállás az okmányirodában de ha minden rendben van akkor 6000-ft ért megcsinálják amiben már benne lessz a tulaj neve is.
2013. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
lehet a tulaj nem is tudja, hogy eladják a kocsit, csak épp kölcsön adta valakinek, vagy a törzskönyv a banknál van, én ilyen bizonytalanul nem vennék kocsit
2013. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy írják, ez így ingoványos terület. Aki eladná a kocsit azaz üzembentartó? Gondolom igen...


Ugye a forgalmi a törzskönyves rendszer bevezetése óta csak egy "fecni", az autó tulajdonjogát a törzskönyvvel igazolod. Tehát akié a törzskönyv, azé az autó. Mivel tulajdont úgy szerezhetsz, hogy a tulajdonosától megvásárolod adásvételivel, így egy ilyen csak forgalmi-üzembentartótól megvásárlós mutatvány után esetleg előkerülhet a tulaj és visszakövetelheti tőled a járművét. És a szabályok szerint vissza is kapná bizony - te meg feljelenthetnéd azt aki eladta neked a kocsit, mert átvert.


Nagyjából ennyi - szóval legyen törzskönyv és azzal írj szerződést akinek a neve azon van.

2013. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek az okmányirodába, és eredetiségvizsgát is csinálok, és oda eljön velem a tulaj (vagy az annak nevezett ember) akkor ott kiderülne a turpisság nem, hiszen ha minden oké kiadják az én nevemre az új törzskönyvet ha minden igaz.
2013. ápr. 6. 22:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát... Szép dolog, hogy elmegy veled mindenhova, de ez nem garancia semmire. Mi van ha kifizeted, aztán kiderül hogy a kétmilliót érő autó törzskönyve a banknál van, akinek 6 misi követelése van vagy valami ilyesmi?


Ha elvesztette, ellopták vagy megsemmisült (pl. befűtött vele mert nem volt gyújtós odahaza) a törzskönyv, akkor már be kellett volna jelentenie. Újat csináltatni 6000 forint és olyan 10-14 nap, gondolom ha el akarja adni az autóját nem olyan nagy dolog.


Mégis, miért pont ez az autó? Hihetetlenül (gyanúsan) olcsón adják? Vagy annyira különleges, hogy le se tudod róla venni a szemedet?

2013. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha hiteles az autó, akkor az opciós jogot bejegyzik a forgalmiba is, tehát rögtön kiderül. Az lehetséges, hogy a drága emberke a mostanában divatos "üzembentartóira" vette meg az autót, hogy spóroljon az átírással majd 30 ezret. Az üzembentartó bizonyára tudja kitől "vette", szépen kézen fogva sétáljatok el az igazi tulajhoz, hiszen csak ő adhatja el az autót, és bizonyára a törzskönyv is ott lesz. Ezek hiányában ne vedd meg az autót!
2013. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot, átgondolom a dolgot. Ritka autó ez,pont olyan amilyent kinéztem, régóta keresem ezért nem szeretném elszalasztani. Azt viszont továbbra sem tudom, hogyha az új törzskönyvet kiadják, akkor az bizonyító erejű lehet számomra nem? (Vagyis az én nevemre az új törzskönyvet odaadják, akkor már biztos lehetek benne, hogy nincsen gixer nem?)
2013. ápr. 7. 08:38
 10/12 Napkiraly ***** válasza:
100%
Nemo plus iuris elv, senki sem dhat tovább több jogot mint amivel rendelkezik. Neked a tulajdonossal kell boltolni, az üzembentartóval semmi dolgod.
2013. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!