Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy hobbi autót akarok venni....

Egy hobbi autót akarok venni. Muszáj átírni?

Figyelt kérdés
természetesen közúton nem használnám, a gond csak az hogy a legtöbb még műszakis vagy lejárt műszakis. Kérdésem az lenne hogy hogy lehetne megúszni a plusz költségeket (átíratás eredetiségvizsgálat stb)? Mindenképpen ki kell vonatni a forgalomból, vagy elég írni egy adásvételi szerződést és a többi már nem az én gondom?
2013. ápr. 4. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Külföldről kell venni.
2013. ápr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék rá sok százezret szánni.... Egy olcsó ladára gondoltam
2013. ápr. 4. 20:15
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs valami trükk hogy csak egy adásvételivel megússzam a dolgot?
2013. ápr. 4. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Olyat kell keresni amit véglegesen kivontak a forgalomból, de még nem kellett leadni a bontóban.
2013. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen az lenne a legjobb de ez nagyon ritka :)
2013. ápr. 4. 20:48
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem muszáj átírni. Semmit sem muszáj átírni, ha akarod, lehet üzembentartóival vagy kölcsönadásival ügyeskedni. Bár ha úgysem akarod közúton használni, akkor vehetsz papírok nélkülit is, ott garantáltan nincs gond az átírással.
2013. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De papírok nélkül eddig sehol sem találtam... az a baj hogy kivonatni ugyebár csak akkor lehet ha van bontási igazolás. A bontók pedig csak akkor adnak igazolást ha otthagyom az autót
2013. ápr. 4. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Talán úgy lehetne megcsinálni, hogy az eladó külföldinek adja el és kijelenti, mintha kivitték volna az országból. Az azonosító jeleket kiszedni belőle és lehet csapatni vele a szántásban :)
2013. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahha értem. Ehhez elég írni egy adàsvételit egy "külföldi" ember szàmára??
2013. ápr. 4. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem be kell vinni az adás-vételit és a forgalmit. A forgalmit kilyukasszák és visszaadják, de ez nem 100%, hívd föl az önkormányzatot és kérdezd meg!
2013. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!