Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Örökölt autót át kell-e...

Örökölt autót át kell-e íratni az örökös nevére, vagy örökösként eladhatom anélkül is?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nevemre kellett iratni, nem akartam, de levelet kaptam az önkormányzattól, hogy ha x napon belül nem intézkedem kivonják a forgalomból. És még eladás elött meg kellett kötnöm a saját nevemre a kötelező biztosítást is, ami megint csak nem filléres mulatság volt.

Szóval az örökösödési illeték + átiratás + biztosítás többe került, mint amennyiért el tudtam adni édesapám 1000 éves autóját.

2009. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2009. szept. 6. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem adhatod e, csak ha a nevedre íratod, az örökösödési illeték meg duplája az adásvételi átírásnak..ilyen szemét a törvény!
2009. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én vettem egy autót,aminek a tulajdonosa meghalt, és az örököstől vettem meg, akinek nem volt a nevén. az okmányirodában simán átírták a nevemre! Úgy látszik nem mindegy, melyik okmányirodába megyünk
2009. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez hülyeség örökösödési szerződéssel el lehet adni.Egyébként azzal is lehet átiratni semmivel nem több mintha élő manusztól vennéd.Édesapám 2hónapja halt meg és most irattam át egy 1.9 tdi Passatot.
2011. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!