Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kitiltották a gépkocsimat...

Ha kitiltották a gépkocsimat az okmányiroda akkor ha vissza szeretném állítani (forgalomba) kapok érte plusz befizetni valót?

Figyelt kérdés

Nem volt rá fizetve semmi ezért vonatta ki.

Valahol olvastam hogy ilyenkor 10900 ft a pluszköltség, de ha eladnám akkor is ki kellene fizetnem ezt a költséget?



2013. jan. 17. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

a forgalomba visszahelyzésért fizetni kell, igen

eladni pedig forgalomból kivont autót nem fogsz tudni, előbb a jogviszonyát kell rendezned

2013. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kitiltásnál elvileg le kellett volna adnod a forgalmit meg a rendszámokat - szerintem olyat nem fogsz találni aki ezek nélkül megveszi mint forgalomban lévő autót. Csaknem balek ennyire senki...


Ha nem fizettél biztosítást sem, akkor gondolom az is megszűnt - sőt az is megeshet hogy ők kezdeményezték a kivonást. Van az úgynevezett fedezetlenségi díj, amit a biztosítási szerződés megszűnése és a forgalomból kitiltás dátuma közötti napokra be kell fizetned.


Autótól függ, de legtöbbször nem éri meg - pl. ismerősöm 1990-es Fiestáját ugyanígy kitiltották, 56000 forint fedezetlenségit kértek tőle. És ilyenkor csak ugyanannál a biztosítónál tudod újrakötni.


Eladásnál nem tudom hogy megy pontosan, de el tudom képzelni, hogy valami módon rádterhelik - nálad vannak a kitiltásról a papírok, okmányiroda száma megvan a neten, gondolom a biztosítós kötvényszám is meg van valahol, utána kell kérdezősködnöd.

2013. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!