Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Garázsajtó vs. Kerékpáros?

Garázsajtó vs. Kerékpáros?

Figyelt kérdés
A járdára nyíló garázsajtómnak nyílás közben nekibiciklizett egy kerékpáros. (Tehát a járdán közlekedett.) Betört a feje. Ki a hibás, mit csináljak, kell-e fizetnem, vagy fizet-e a lakásbiztosítás?
2009. aug. 21. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy miközben nekiment, mozgott-e a kapu. Ha igen, te vagy a hibás, ha nem, akkor ő!
2009. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben külön tábla nem engedélyezi a kerékpárosnak, hogy a járdán közlekedhet, akkor alapesetben ő hibás. Bár ha tiszta erőből vágtad ki a garázskaput (tehát gyalog sem lehetett volna elkerülni), akkor ez módosulhat, de legrosszabb esetben megosztott a felelősség. Másrészt a fej nem törik caak úgy be, tehát a kerékpáros se nagymama tempóban mehetett. Szóval ezt így nehéz megítélni, de inkább ő a hibás.
2009. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok jogász, de szerintem nem lehetsz Te kizárólagosan a felelős. Ha gyalogosan nekisétálnék egy nyíló ajtónak én nem hibáztatnék senkit.

Ezen kívül, ha jól tudom a KRESZ szerint járdán kerékpározni csak abban az esetben lehet, ha az úttest valamilyen okból arra nem alkalmas és akkor is csak talán 5km/h-s sebességgel.

2009. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. ha nem mozgott volna a kapu, hogy ment volna neki a kerékpáros?
2009. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl. úgy hogy nem veszi észre...
2009. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az lehet de azzal az erővel gyalog is nekimehet.
2009. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érvényben van egy kresz-szabály (még érvényben van?) arról szól ha kinnvan egy figyelmeztető tábla hogy: "Vigyázz autó!" akkor a gyalogos/biciklis a hibás, ha nincs akkor a kihajtó autós.

El tudom képzelni hogy ez akár teljes mértékben igaz a te esetedre is (tehát elég csak a vigyázz autó-s tábla), el tudom képzelni hogy ki kellett volna raknod a kifelé nyíló garázsajtóra egy figyelmeztetést ahhoz hogy ilyen esetben kivédd magad, de sajnos azt is el tudom képzelni hogy a kifelés nyiló garázsajtó ebben az esetben teljesen szabálytalan igy egyértelmüen te leszel a hibás.

2010. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Járdára nyíló garázsnál csak olyan kaput szabad alkalmazni ami nem lendül ki a kerítés vagy épület síkjából. A billenő kapuk kézi működtetéssel, ablakos kivitelben engedélyezettek csak mert így elméletileg meg tudunk győződni működtetésm előtt, hogy van -e valaki a kapu előtt. A lakásbiztosításnak esetleg a felelőségbiztosítás része fizethet.
2010. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!