Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2006-ban eladtam egy autót én...

Bake kérdése:

2006-ban eladtam egy autót én nem jeleztem akkor a hivatal felé, a vevő nem íratta át.2010-ben igazoltam a hivatalban az autó eladását ill. a vevő is hogy azt ö megvette. Most rajtam keresi a 2006-2010-ig hiányzó súlyadót. Jogszabályos ez?

Figyelt kérdés

2006-ban eladtam egy autót én nem jeleztem akkor a hivatal felé,a vevő nem íratta át.

2010-ben kivonták az autót a forgalomból súlyadó tartozás miatt és leakarták foglalni nálam.

Akkor az elveszett adásvételi miatt a hivatalban igazoltam az eladás tényét

ill.a vevő is hogy azt ö megvette,vissza is vonták ellenem a lefoglalási eljárást.

Most a helyi adócsoport rajtam keresi a 2006-2010-ig hiányzó súlyadót,mert

ők nem fogadják el a 2010-ben utólagosan elismert adásvétel tényét,és

az autó a mai napig a nevemen van.Jogszabályos ez?


2012. dec. 1. 11:52
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
"jogilag van lehetőség.... " ezt hogy érted?A vevő ellen vagy az önkormányzat ellen.
2012. dec. 1. 13:50
 12/12 Combi27 ***** válasza:

kolombusz tojása gyerekek..mivel egy autóra két helyre nem fizethető a súlyadó, így szerintem a következő képp járj el.

Kérdezd meg az új tulajt hogy fizette e a súlyadót.HA ugen aklkor uszítsd egymásra a két önkormányzatot hogy intézzék el egymás közet az ügyet, mivel ha neked kellett fizetni, a másik jogalap nélkül szedte be.Ha nem fizetett a vevő akkor pedig kérd el szépen tőle, és fizesd be.

Amúgy valaki azt írta hogy a gépjármű tulajdonjoga csak a hivatali bejegyzés után száll át a vevőre...na ez a hatalmas tévedés :) ugyanis akkor nem köthetne rá az új tulaj biztosítást, ami kizáró ok az átiratásnál..Már ha nincs érvényes biztosítás a kocsira....

2012. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!