Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 2006-ban eladtam egy autót én...

Bake kérdése:

2006-ban eladtam egy autót én nem jeleztem akkor a hivatal felé, a vevő nem íratta át.2010-ben igazoltam a hivatalban az autó eladását ill. a vevő is hogy azt ö megvette. Most rajtam keresi a 2006-2010-ig hiányzó súlyadót. Jogszabályos ez?

Figyelt kérdés

2006-ban eladtam egy autót én nem jeleztem akkor a hivatal felé,a vevő nem íratta át.

2010-ben kivonták az autót a forgalomból súlyadó tartozás miatt és leakarták foglalni nálam.

Akkor az elveszett adásvételi miatt a hivatalban igazoltam az eladás tényét

ill.a vevő is hogy azt ö megvette,vissza is vonták ellenem a lefoglalási eljárást.

Most a helyi adócsoport rajtam keresi a 2006-2010-ig hiányzó súlyadót,mert

ők nem fogadják el a 2010-ben utólagosan elismert adásvétel tényét,és

az autó a mai napig a nevemen van.Jogszabályos ez?


2012. dec. 1. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen! 2006-ban neked is kellett volna jelezned az adás-vételivel a hivatalban az eladás tényét!

Örülj neki, hogy nincs több tízezres parkolási bírság a kocsin!

2012. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok eszed volt, ne haragudj. De mindegy, ez már a múlt. Sajnos jogos. És nagyon örülj neki, hogy nincs az autón többszázezres, vagy akár több milliós gyorshajtási bírság, vagy egyéb horror összegbe kerülő büntetés. Papíron, rendszámtábla alapján ugyanis az autó még a tied!
2012. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ok hülye voltam.De kérdezem ha az önkormányzatban 2010-ben az ő általuk adott nyomtatványon igazoltam ill.a vevő is,hogy az adásvétel 2006-ban megtörtént.Ők akkor ezt elfogadták egy irodával mellette pedig most nem?
2012. dec. 1. 12:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben, a hivatalos adás-vétel napja NEM a szerződésben szerplő időpont, hanem amikor azt a Hivatal tudomásul vette és iktatta!
2012. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy a Jelenleg is érvényes adótörvények szerint, mindig az a gépjárműadóra kötelezett, akinek a gépjármű az adott év Jan. 01. 0:00-kor HIVATALOSAN! a FORGALMI ENGEDÉLY szerint TULAJDONÁBAN volt, ill. Üzembentartói engedéllyel rendelkezett.
2012. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az jó....Akkor egy fejbelövés jár nekem..És ha az akkori időpont számít az autó miért van még mindig a nevemen?
2012. dec. 1. 13:07
 7/12 anonim ***** válasza:

vszínű, nem iktatták!

Töltöttél ki, hívatalos bejelentőt az eladásról?

mert, ha nem a mai napig a neveden van (Forgalmi engedély szerint is) az autó! Tehát ha valshogy visszatudnád szerezni, akár újból el is adhatnád!

(Jármű Törzskönyv kinél van???)

2012. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ott töltöttem ki egy nyomtatványt hogy az autót 2006-ban eladtam ill. a vevő is töltött ki egyet amiben elismerte,hogy az autót megvásárolta tőlem 2006-ban.Csak a lefoglalást vonták vissza akkor ellenem az autó forgalomból való kivonását nem.Így az autó 2010 óta nincs forgalomban.
2012. dec. 1. 13:23
 9/12 anonim ***** válasza:

meg van ez a nyomtatvány neked is?

mert ha igen, jogilag van lehetőség....

kérdezd meg itt:

[link]

2012. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megvan mind a 2 nyilatkozatnak a fénymásolata(vevő,eladó)ahol elismertük az eladás ill. vétel tényét.
2012. dec. 1. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!