Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Emelkedik a kötelezőm?

Emelkedik a kötelezőm?

Figyelt kérdés

Idén januárban volt egy "koccanásom" az autómmal.Az enyémen csak karcolások lettek a másik autóban viszont kár keletkezett.Küldtek a biztosítómtól egy papírt, hogyaszonggya: fizessek be hat héten belül 87000 Ft-ot (ennyit fizettek ki a károsultnak) vagy a felelősségbiztosításomat terhelik meg vele illetve a besorolásom is bánja.

Szóval ezt az összeget egy év alatt sem, nemhogy hat hét alatt,egy összegben ki nem tudom egyben fizetni,így marad a bünti.

Kérdésem ,hogyan számoltatnak el?

(Gondolom) jövőre elosztják ezt az összeget négyfelé és hozzácsapják a negyedéves kötelezőimhez?Egyáltalán egy év alatt kell vissza fizetnem?Vagy hogy hajtják be rajtam?

Mennyi időt adnak?


2009. aug. 6. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
és ki volt a hibás?
2009. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt az összeget neked nem kell kifizetni. Annyi történik, hogy jövőre változtatnak a Bonus-Malus besorolásodon, így magasabb negyedéves díjat fogsz fizetni, és ezt ugye göngyölíted magad előtt. Biztos, hogy hosszú távon nem éri meg, de én még senkiről nem hallottam, aki kicsengette volna a kárösszeget.
2009. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a lényeg hogy a Bonus besorolásod rosszabb lesz, így emelkedik a köteleződ díja. Van az a lehetőség amit küldtek, ha kifizetted volna akkor megmaradt volna a bonus mintha nem történt volna semmi. De ha nem éri meg kifizetni akkor nem kell. Nincs plussz tartozásod, lényegében csak olyan mintha most kezdenél el vezetni.
2009. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.Egy kicsit megnyugtattatok.Már azt hittem behajtják rajtam az összeget.

Most 6000 kötelezőt fizetek , ha megemelik sem lesz olyan horribilis összeg.

2009. aug. 7. 07:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiszámolhatod te is bármelyik alkusz kalkulátoron, egy okozott káresemény kettőt lök hátra a bonuszbesoroláson, és általában a balesetmentességi kedvezmény is oda van
2009. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!