Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Visszalöktek a0-ba, mert nem...

Visszalöktek a0-ba, mert nem mondtam le az előző felelősségbiztosítómat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A Köbénél volt tavaly biztosításom, és az idénre átkötöttem a Wabardhoz, még decemberben. Most a harmadik negyedévnél kiküldött a Wabard egy a0-s díjat. Azt mondták a telefonba, hogy nekem kellett volna lemondani az előző biztosítót. Mivel nem mondtam le, a Köbe írt a Wabardnak, hogy a biztosításom díjnemfizetés miatt megszűnt. De hát már a két első negyedévit befizettem a Wabardnak szépen, B3-ban. Kit verjek meg???
2009. júl. 20. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor menj csak be a Wabardhoz, mert nekik kellett volna megkérni a kártörténetit, és ők küldenek egy felmondó nyilatkozatot az előző biztosítónak.
2009. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak önmagadat "verheted meg" sajnos, a szabály valóban az, hogy neked le kellett volna momdani, megszüntetni a korábbi szerződést, mert így díjnemfizetés miatt ők megszüntették, viszont emiatt a másik szerződésed érvénytelen, és új érvényes szerződést törvényileg előírva csak a korábbi biztosítónál lehet kötni A0 -val.

Annyit tehetsz, hogy visszaigényled a Wabardtól amit befizettél

2009. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A biztosító csak a kártörténeti kikérést intézi, a felmondást neked kellett volna november 30-ig elküldeni a korábbi biztosítóhoz.
2009. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát ez szívás. Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 20. 19:34
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Ez egy marhaság! Én eddig egyik biztosítót sem mondtam le, mindig elintézte a következő biztosító. Ezek szerint akkor nekem már vagy öt biztosításomnak kéne lennie. A Wabard-nál nyugodtan lehet reklamálni! Az első válaszoló írta helyesen! Menj és reklamálj!
2009. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet felmondani a szerződést?

Ha úgy dönt, hogy biztosítót vált, jelenlegi biztosítási szerződését írásban fel kell mondania úgy, hogy az legkésőbb 2008. december 1-én éjfélig jelenlegi biztosítójához beérkezzen.



A felmondás a biztosítóval szemben akkor hatályos, ha az a biztosítóhoz határidőben megérkezik. Ha a biztosított nem él a felmondási jogával, a szerződés a biztosító által közzétett módosítás szerint marad hatályban.



A felmondólevél postai úton való elküldésekor kérjük, vegye figyelembe az esetleges átfutási időt.



A határidő utolsó napjaiban javasoljuk, hogy felmondó levelét személyesen juttassa el biztosítójához, és feltétlen igazoltassa annak átvételét.

(December 1. idén hétfőre esik)



Amennyiben a szerződésének felmondására nem a jogszabályban előírtaknak megfelelően kerül sor, „régi” szerződése hatályban marad, új biztosítónál kötött szerződése érvénytelen lesz.

2009. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha alkuszcégen keresztül váltasz biztosítót, esetleg azok intézik, de akkor is alá kell írni és elküldeni a felmondónyilatkozatot.
2009. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a szívás most, hogy a wabard egyáltalán csekket küldött, holott nekik tisztában kellene lenni vele, hogy ha díjnemfizetés miatt szűnt meg a korábbi szerződésed, akkor a wabarddal kötött érvénytelen, és vissza kell menned a köbéhez ujrakötni.
2009. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat!

Némi reménysugarat vélek felfedezni. A Wabardos ügyfélszolgálat azt mondta nekem, hogy valóban érvénytelen a náluk kötött biztosításom, és vissza fogják fizetni nekem a náluk befizetett pénzemet. Ez 2009-re kb. 16ezer Ft. Ha most újra meg kell kötnöm a Köbénél A0-val, ők viszont visszamenőleg nem köthetik meg velem, nem? Tehát még nyerek is az üzleten??? Sőt ha nem most kötöm meg, csak esetleg októberben, és addig bújkálok a rendőrök elől, akkor még nyerek is egy negyedévet???

2009. júl. 21. 06:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó logika, csak hamis..

A biztosítást január elsejei hatállyal fogod kötni velük, mert egész évre szól, így még készíts a 16 ezer mellé egy kis pluszpénnzt!

2009. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!