Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy érné meg? Hogy tudnám...

Hogy érné meg? Hogy tudnám rendőri kötözködés nélkül normálisan használni?

Figyelt kérdés

Nos, végre eljutottam oda, h veszek egy autót. 25 éves kis zsenge lányka vagyok, ebben a korban, a kis friss jogsimmal szerintem az "új" autóm árát rákölthetném a biztosításra, adókra, stb.

Az a fantasztikusan formabontó ötletem támadt, hogy anyukám nevére veszem, ő lesz az üzembentartó is, én meg ugye használom nagy büszkén. :)

kérlek írjátok meg, hogy konkrétan mi a menete így az autóvásárlásnak, és hogy mihez kell anyukám jelenléte, mihez elég a meghatalmazás?

valamint ha közúti ellenőrzés van, akkor milyen papír legyen a kesztyűtartóban, h ne higgyék, h elloptam a verdát? :)

köszönöm.


2012. júl. 21. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha a személyiden rajta van édeasányád neve (márpedig rajta kell, hogy legyen) akkor nem kell semmilyen papír a használatához, családtagként annak adod kölcsön a kocsit akinek akarod. Ha valaki ennek ellenére is beléd kötne (de nem fognak), kölcsönadási szerződés. A vásárlásnál és átiratásnál mindenképp kell édesanyád, meg ugye biztosítást is csak ő köthet a saját nevére.
2012. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én autóm apám nevén van egyszer nem kötöttek belém a zsernyákok pedig nem ugyan az a nevünk. Emiatt ne idegeskedj. A bátyám autója pedig a volt párja nevén van mert ugye az öövé volt de még nem került sor az át iratásra és még belé sem kötöttek eddig.
2012. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Na igen, csak aztán ha tényleg saját autót szeretnél, ami 100%-ban a tiéd, akkor majd fizetheted a biztosítást kezdőként. Mindenképp ki kell fizetni, tehát jobb minél előbb, nem?
2012. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem szoktak belekötni, de a biztos az ha írtok egy meghatalmazást pl:


XY-t ( született Bivalybaznád, 2022 augusztus 40 , anyja neve Csubakka Sándorné, személyi szám XXXXX) felhatalmazom az ABC-123 forgalmirendszámú Millenium Falcon típusú gépjárművel való közlekedésre, Hely, idő, dátum, aláírás, esetleg pluszt egy tanú, és még a legszemetebb rendőr sem tud belekötni.


Nagyjából ennyi, kivitelezhető a terved, elég sokan csinálják így.

2012. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha anyukád nevén lesz, akkor főleg ő kell az autóvásárláshoz. Azaz neki kell aláírnia az adásvételi szerződést.

Ha ez megvan, akkor innentől már csinálhatsz Te mindent, de meghatalmazással. Kelleni fog egy szép, 2 tanú adataival és aláírásával is ellátott papír, amiben a kedves anyuka meghatalmazza a kicsilányát, hogy eredetiségvizsgára vigye a kocsit, az eredetiségvizsgánál a fellebbezési jogról lemondjon, biztosítást kössön, az átírást teljeskörűen intézze (stb stb, szóval a végére kell az, hogy "és minden olyan tevékenységben is, amelyet a felsorolás esetleg nem érint" - ezzel biztosra mész).


Én pl. édesanyámat küldtem átíratni a motoromat, mert éppen nem tudtam elszabadulni munkából, viszont hétvégén már mindenáron az én nevemnek kellett a forgalmiban lennie, úgyhogy csak így tudtuk megoldani. Gond nélkül, simán ment.


Autó viszont nincs a nevemen, hol anyáméval, hol az apámmal közös cégünk autójával járkálok. Meghatalmazást még soha senki nem kért tőlem (mondjuk a cég neve a családnevünk is, szóval elég egyértelmű helyzet), de ha gondolod - a saját magad megnyugtatására - az előzőekben említett meghatalmazás végére odabiggyeszted azt is, hogy a járművel való közlekedésre is felhatalmaz a tulajdonos + azt, hogy a meghatalmazás visszavonásig érvényes, akkor minden meg van oldva egy lépésben.


+1: ha a tulajdonos és az üzembentartó ugyanaz, akkor nincs semmiféle többletmunka, csak az adásvételivel, az eredetvizsga papírjával, meg az autó papírjaival kell menni átíratni.


Nagyjából ennyi.

2012. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm még1x.

drága 3as, azért vén szatyorként kicsit olcsóbb a bizti mint ilyen kis kakazsákként :) tudtommal. az addig oké, h nem nekem lesz több a bónuszom, de ameddig édesanyám él, addig legalább nem bacom el ilyenre a pénzecskémet. anyám most 50 éves, jó eséllyel még legalább 25 évig nem lesz a nevemen autó :)


oké, akkor szegény jóanyámat magamhoz kötve cipelem át minden bürokrácián. :)


Agent K: neked külön köszönöm, gondolataimat olvasva adtad meg a választ. valami ilyesmire gondoltam én is. anyám papíron megveszi a verdát, írunk egy csinos papírt, h innentől én járok el az autó minden hivatalos ügyét illetően.

természetesen ő lesz az üzembentartó, ahogyan a tulaj is, én csak használom majd, meg fizetem utána a fizetnivalót.

2012. júl. 22. 00:36
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is a 3-as véleményét osztom. Ha most saját nevedre iratod, akkor csak a biztosítás díjában van különbség ( és akkor itt feltételezzük, hogy anyukád B10-ben van, mert ha A0-ban, akkor mindegy ki nevére iratjátok ), a teljesítményadó az független a korodtól. Viszont ha most saját nevedre iratod, és nem törsz-zúzol, akkor elég "hamar" össze tudod szedni a bónuszt, és csökken a biztosításod majd. Ha 10 év múlva íratsz a saját nevedre autót, akkor kb ugyanannyival fogod kezdeni a biztosítási díjat, mint ha most kezdenéd ( nyilván arányaiban, a mostanihoz számold hozzá az inflációt meg még pár %-ot és ennyit nem fogsz nyerni a koroddal). Majd 10 év múlva, amikor már nem "zsenge leányka" leszel, akkor a bónusz jelentette megtakarítás biztosan jól fog jönni.
2012. júl. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi.

akkor tkp. milyen adottságok (életkor, jogsi kora) számítanak a biztosítási díjban?

mitől lesz több, mitől kevesebb?

való igaz, anyám nevén még sosem volt kocsi, tehát A0ból indulna, ahogyan én is...

tudtok mondani egy hozzávetőleges összeget, h éves szinten mennyiből jönne ki a bizti egy friss jogsis 25 éves budapesti nőnek? és egy 10 éves jogsival rendelkező 50 éves, szintén budapesti nőnek? mert ha nem spórolok rajta sokat, akkor tényleg lehet jobb lenne a saját nevemre venni.

2012. júl. 22. 11:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy netes kalkulátort, először számítsd ki egyikőtök adataival, aztán a másikéval. :)


Nekem pl. 18 évesen Zsigulira csak a kötelező 80e lett volna egy évre (20e / negyedév).. A biztosítás a szerződő adatain kívül függ még a járműtől is. Ha valami olyan típus, amivel gyakran okoznak kárt, akkor több - ha valami nyugisabb kocsi, akkor kevesebb.

2012. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
FÜgg a szerződő személyétől (nem, életkor), lakhelyétől (főváros, nagyváros, vidék), a gépjárműtől (márka, típus, teljesítmény, életkor, súly), de más apróbb dolgok is befolyásolhatják, ezek talán a legfontosabbak.
2012. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!