Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretném kivonatni az autóm...

Szeretném kivonatni az autóm a forgalomból ideiglenesen egy időre. Hogy működik ez? Mennyibe kerül? Kötelezőt, súlyadót nem kell fizetnem amig ki van vonva?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Besétálsz az ocsmányirodába, aztán előadod a kérésedet, kapsz egy csekket kb. 3000 fabatka értékben, azzal elsétálsz a postára, kifizeted, vissza irodába. Addigra bejegyzik a forgalmiba a 6 hónap ideiglenes kivonást, ami után automatikusan visszakerül forgalomba az autód. A kivonás ideje alatt se biztosítást, se teljesítményadót nem kell fizetni!


Létezik határozatlan idejű is, de azt már kersd meg magad!

[link]

:)

2012. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Besétálsz az okmányirodába,kitöltesz egy űrlapot.kifizetsz 4500 forintot és kb. ennyi.

Fél évre szól az ideiglenes kivonás,annak leteltével automatikusan visszahelyezik.

Jól tudod,ez alatt semmiféle költség nem terhel,még az esetleg előre befizetett kfb. összegét is visszautalják.

2012. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így felemelték a díjat? Nekem 2 éve még csak 2700 volt a 6 hónapi ideiglenes kivonás, és papírozni se kellett! Biztos okmányirodája válogaja...

:)

Nekem már meg se érné ennyiért!

:(

2012. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak az kimaradt, hogy a biztosítónak is jelezd a forgalmi másolatával a kivonás tényét, mert különben addig nem szüneteltetik a biztosítást.
2012. júl. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a biztosító automatikusan visszautalta az összeget, pedig feléjük se néztem, amikor kivonattam a törött autómat a javítás idejére.
2012. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!