Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Casco-nál bármikor lehet...

Casco-nál bármikor lehet biztosítót váltani?

Figyelt kérdés
Már nem tudom fizetni a casco-t, a magas törtesztőrészlet mellett. Találtam egy olcsóbbabb, aminek még kedvezőbbek a feltétleli, mind a jelenlegi biztosításmomnak. Amikor jeleztem, hogy váltani szeretnék, azt mondta a biztosító, hogy csak fordulónapkor tehetem meg. Igaz ez? Mikor van a forduló nap. Év elején, vagy a vásárláskor?
2012. jan. 22. 07:29
 1/4 Tortillavadász válasza:

A CASCO-t bármikor felmondhatod:


[link]


Szerintem csak leráztak. Nézd meg a szerződési feltételeket (ha már nincs meg, akkor kérj egyet) és szabályszerűen jelentsd be, hogy végeztél velük, nem fizetsz tovább. Mondják meg, hogy mikortól érvénytelen az ő biztosításuk és ügyelj rá, hogy addigra érvényben legyen a másik. Nem hajthatnak el ilyen kamu dumával, mondják meg, hogy mikor van a fordulónapjuk. Egyébként valószínűleg akkor, amikor a csekkeket küldik.


Másrészt az olcsóbb casco lehet, hogy nem fed le mindent, amit az előző casco biztosításod és gond lehet a bankkal, szóval oda is menj be és érdeklődd meg, hogy milyen cascot akarnak.

2012. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen
2012. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltam a biztosítónál. Azt mondták, ha most kötnék, valóban 12eft-al olcsóbb lenne ugyan azokkal a feltételekkel. Azt mondták, hogy esetleg közös-megegyezésbe talán benne vannak, és felbontás után egyidejűleg kötünk egy újat. Tényleg nincs más választásom? Amit eddig többletbe fizettem, az elvész?
2012. jan. 26. 06:52
 4/4 anonim válasza:
Azt nem értem, aki nem ért hozzá, miért szól bele? A casco szerződésednek ugyanúgy évfordulója van, mint a kötelezőnek. A biztosítási törvény szerint ugyanúgy évforduló előtt 30 nappal írásban fel kell mondanod, ha váltani szeretnél. Természetesen megteheted, hogy nem így jársz el, és egyszerűen nem fizeted, akkor viszont a következő rizikót vállalod. pl. március 1-től nem fizeted a drágát, megkötöd az olcsóbbat. Április 5-én van egy károd. Az autódra 2 db casco szerződés van, mert az elsőt még nem törölték, de te kötöttél egy újat. Mivel a biztosítás nem vezethet gazdagodáshoz, ezért nyilván csak az egyik fog téríteni. Hogy melyik, hét amelyik korábban lett megkötve, mivel a törvény szerint az az érvényes. De az már nem fog fizetni neked, mert nincs kockázatban, mivel nem fizetted a díjat. Így két szék közül nagyon gyorsan a földre eshetsz. A másik veszélye ennek a dolognak, hogy bizony az a biztosító, ahol a casco szerződésed díjnemfizetéssel szűnt meg, polgári peres eljárással behajthatja rajtad a kockázatban töltött hónapokra eső díjat. Ez 60 nap, ami 2 havi casco díjat jelent. És akkor fizethetsz, mint a katonatiszt.... Javaslat: próbáld meg átdolgoztatni a szerződésed a jelenlegi biztosítódnál, önrész emeléssel, csökkentéssel, hogy olcsóbb lehessen...
2012. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!