Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Munkából jöttem haza és elém...

Munkából jöttem haza és elém ugrott egy őz. Összetörte az autóm jobb elejét, alámpát és a körülötte levő lemezt, rendszámtáblát. A szélvédő és motorháztető nem sérült Mit csináljak hogy kapjak egy kis segítséget a javításhoz? Cascom nincs.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha kint van a veszélyt jelző tábla, nem tehetsz semmit. Ha nincs, a vadásztársaságnak kell állnia a kárt.
2009. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha készült helyszíni jegyzőkönyv, volt rendőri értesítés, esetleg a vadásztársaság is kinn volt, akkor - ha nem volt vadveszély tábla - a vadásztársaság kártalanít.
2009. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hogyan készült volna jegyzökönyv?lelehet pontozni,de gondolom persze nem a te hibäd volt,de elütötted,elédugrott,aztän te meg toväbbhajtottäl..az öznek lett valami baja amugy?a kocsidhoz semmi segitséget sajnos nem kapsz,magadnak kell megjavittatnod.täbla meg tuti volt kint.(ha meg sok a kär a kocsidon..éjjel menj ki és vedd le a täblät..)
2009. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt kimondottan vadhajtás, és nem vadásztársasági területen történt az eset, hiába nem volt kinn táblaesetleg, a vadásztársaság nem kártalanít.


Sőt , jó ha vigyázol, mert ha bejelentkezel, képesek követelni az elütött vad értékét.

2009. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt években jelentosen megszaporodott a vadbalesetek száma, így a törvényalkotók szükségesnek látták az 1996-os, a vad védelmérol, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvényben (Vtv) külön rögzíteni azt, hogy milyen esetekben állapítható meg a vadásztársaság felelossége. A törvény végrehajtását szabályozó 1997-es FM rendelet két esetcsoportra szukíti le ennek lehetoségét. Eszerint a vadásztársaság vagy akkor felel az okozott kárért, ha a baleset idején vadászat zajlott, vagy akkor, ha az út száz méteres körzetébe bármilyen módon odaszoktatta az állatokat
2009. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Totalcar.hu:


Mit tegyünk, ha nagyon elütöttük, és nem félünk a hercehurcától?

Hívjuk ki a területileg illetékes rendőrkapitányságot, hogy jegyzőkönyvezzék a baleset körülményeit, rögzítsék, hogy nem hajtottunk gyorsan, nem vagyunk ittasak és milyen mértékű és jellegű kárunk keletkezett. Szerencsés esetben a helyszínre hívott rendőrt elkíséri a vadásztársaság vagy az erdőgazdaság képviselője is, aki gondoskodik a tetem elszállításáról, vagy ha az állat odébbállt, a nyomokból megpróbálja rekonstruálni a történteket.


Ezután lehet az összetört autót szervizbe vagy valamelyik biztosítótársasághoz elvinni kárfelvételre. A kárfelvételi jegyzőkönyvvel kell felkeresni a vadászatra jogosult szervezetet, és kérni a kár megtérítését, első körben meg kell kísérelni a megegyezést a társasággal. Ha nincs megegyezés a kár megtérítéséről, marad a bíróság.


A bíróság azt vizsgálja, hogy valamelyik fél felróható magatartást tanúsított-e a baleset előtt, például figyelmetlenül vezetett-e a sofőr? Ha igen, akkor nemcsak az autóban keletkezett kárt kell saját zsebből fizetnie, hanem a vadat ért kárért is ő a felelős. Ha egyik fél magatartása sem okolható a balesetért, akkor a bíróság azt vizsgálja, volt-e valamilyen rendellenesség, például műszaki hiba az autóban, vagy volt-e szervezett vadászat a közelben, amely a balesetet okozhatta. Ha igen, akkor a rendellenességet okozó félé a felelősség.


Az ítélkezési gyakorlat szerint a figyelmeztető tábla hiánya is az alperes fokozott veszéllyel járó tevékenységi körében bekövetkezett rendellenességnek minősül, így ha a vadásztársaság elmulasztotta a tábla kihelyezését vagy a már kihelyezett jelzőtábla rendszeres ellenőrzését (karbantartási kötelezettség elmulasztása), kártérítési felelőssége van az autóssal szemben. Ha pedig a bíróság sem felróható magatartást, sem rendellenességet nem talál, esetleg mindkét félnél megállapítja a felróható magatartást a perben, akkor az autós és a vadásztársaság is maga viseli saját kárát.

2009. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Eladod az őzhúst és megvan a hozzájárulás.
2009. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!