Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autómat 1 éves...

Eladtam az autómat 1 éves matricával. Van-e arra valami lehetőség, hogy a matricát a következő autómra áttegyék? - vagy lemondhatok róla?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Integethetsz neki, mivel rendszámhoz van kötve és nem is módosítható. Az árat úgy kellett (volna) kialkudni hogy ez is benne van.
2009. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom autópálya matricáról van szó, de nem írtad pontosan.

Szerintem meg van rá a lehetőség, hogy az új rendszámra áttegyék. Hívd fel az ügyfélszolgálatukat biztos tájékoztatnak "első kézből" a lehetőségekről.

2009. ápr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség az átírásra, ha a bizonylat nálad van.

Bemész az ügyfélszolgálatra éa azt hiszem 1000 forintért átírják. Persze szólj az új tulajnak, hogy nehogy megbüntessék.

2009. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utoslóhoz :

Lehet, hogy az adásvételi szerződés is kell. Két éve csináltam ilyet már nem nagyon emlékszem.

2009. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gépjármű tulajdonjogát a tulajdonosa év közben átruházza vagy az annak használatát lehetővé tévő jogviszony megszűnik, kérhető a jogosultság érvényesítése az újonnan vásárolt vagy más jogviszony alapján használatba vett gépjárműre. Az átírást kérőnek az ÁAK Zrt. valamelyik ügyfélszolgálati irodájában be kell mutatnia az újonnan vásárolt gépjármű forgalmi engedélyét és a jármű eladásának bejelentésére vonatkozó kötelezettség teljesítésének igazolására az okmányiroda által kiállított okiratot vagy a használatot lehetővé tevő más jogviszonyt igazoló okiratot, valamint a jogosultág megvásárlását igazoló ellenőrző szelvényt vagy nyugtázó értesítést, vissza kell szolgáltatnia a korábban használt járműhöz tartózó ellenőrző szelvényt, és ki kell fizetnie az átírási díjat. Az általános forgalmi adót tartalmazó átírási díj összege 1000 Ft.


autopalya.hu

2009. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!
2009. ápr. 16. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!