Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerintetek ez miert van? Gfb...

Szerintetek ez miert van? Gfb kerdes.

Figyelt kérdés

2009 januarban kotottem a gepjarmu felelosseg biztositasomat. Friss jogsival. Videki lakos vagyok, ekkor megallapitottak 16000 ft koruli osszeget. Azota balesetmentesen vezettem, es most jott egy csekkem 20000 ezerre emeltek a kotelezomet. Valakinek van valami otlete miert? (Sajnos a biztositoval meg nem tudtam felvenni a kapcsolatot nem lehet oket elerni...)

27/N


2011. jún. 9. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Itt valami más is lehet a dologban. Év közben nem szokták emelni a KFB-t! Mi az, hogy nem lehet elérni a biztosítót? Melyik cég ez?
2011. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
Nem tudom az okát, de minden évben újat kell kötni. Úgy jössz ki olcsóbban. Én tavaly év végén megkötöttem friss jogsival és 1. autóval. Akkor volt 26ezer. Ha még abban az évben lemondtam volna és újat kötöttem volna, akkor 16ezer..
2011. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kedves elso valaszolo, ez a KOBE nevezetu "ceg" es ezt a biztositasomat egy kihelyezett kepviselonel kotottem, igy egyszerubb volt akkor. Eloszor szerettem volna vele ill veluk (mert az edesanyjaval kozosen csinaljak ezt a bizt kotest) beszelni de nem elerhetok. Igazsag szerint nekem csak az o tel. szama van meg, nem tudom esetleg fordulhatok-e a "kozponti irodajukba" ? Ezert lett volna jo eloszor a kepviselovel beszelni, illetve kerdezni.
2011. jún. 9. 16:37
 4/8 A kérdező kommentje:
ja es meg az lemaradt, (ne haragudjatok eddig nem volt ilyen problemam, nagyon tajekozatlan vagyok ilyen ugyekben) az mennyire biztos, hogy ev kozben nem szoktak emelni? Van erre valami jogszabaly? Mert azt tudom, hogy ev kozben nem lehet biztositot valtani...
2011. jún. 9. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor sem tiszta az ügy!

Biztosítási évváltás előtt a cég levélben értesít az esetleges díjváltozásról. Ekkor még van időd (általában 30 napp) a biztosítást felmondani és másikat keresni. Ha máshol nem, a kapott értesítőn ott kell lenni a cég elérhetőségének. Kell, hogy legyen irodájuk, ügyfélszolgálatuk! Mindent nem lehet telefonon elintézni, személyesen kell felkeresni a biztosítót -és nem az ügynököt vagy az anyukáját. Onnantól kezdve, hogy megkötötted a szerződést a biztosítóval vagy jogviszonyban, nem az ügynökkel!

2011. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a netrisk.hu-n,hogy van-e olcsóbb lehetőség.

Ha igen akkor vonasd ki az autót a forgalomból és mondd le a biztosítást.

Aztán pár nap múlva helyeztesd vissza az olcsóbb biztosítóval leszerződve.

Ez a legolcsóbb barbatrükk pár ezerért sok ezret spórolva.

2011. jún. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 bp1985 ***** válasza:
Persze hogy több az ideid. Év végén lemondod, és újrakötöd. Amúgy meg www.kobe.hu ott van telszám is, felhívod, és utánajársz.
2011. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsonak: Csak a mostani csekk magasabb....az elozo rendben volt. (Ebben az evben jott az is)Tudom, hogy minden evben valtozik, a kerdes nem ez volt....
2011. jún. 13. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!