Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépkocsi eladás román állampol...

Gépkocsi eladás román állampolgárnak. Hogy kellett volna?

Figyelt kérdés
Eladtuk a kocsinkat egy román állampolgárnak, aki Romániában akarja majd mint kereskedő eladni. De viszont nem akarják az okmányirodában elfogadni az adásvételit, hogy levegyék a nevünkről, mivel állítólag le kellett volna adni a rendszámot. Mi meg csak adásvételit írtunk. Valakinek ötlet?
2011. ápr. 4. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel gondolom már kivitte az országból, Romániában újra kell vizsgáztatnia stb. nincs szüksége többé a magyar rendszámra.

Röviden: vissza kell kérni tőle postán.

2011. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha külföldre adsz el kocsit akkor itthon ki kell vonatni a forgalomból és leadni a rendszámot!
2011. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De honnan tudja az okmanyiroda hogy o kiviszi az orszagbol? Roman allampolgar tulajdonaban nem lehet magyar rendszamu, Magyarorszagon forgalomba helyezett auto? Miert ne lehetne?

Innentol meg ha ki akarja vinni az orszagbol szenvedjen o az adminisztracioval.

2011. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy külföldi állampolgárt - akinek nincs magyarországi lakcíme - nem tudunk kötelezni arra, hogy átírassa a kocsit a nevére, meg sem találjuk.

Egy megoldás lehet, ha visszakéred tőle a rendszámtáblákat, a forgalmi engedélyt és a törzskönyvet. Ha ez megoldható, akkor nyert ügyed van.

Ezekkel bemész az okmányirodába és, mint külföldre értékesített járművet átmeneti időszakra kivonatod a forgalomból. Ekkor a rendszámokat bevonják tőled, a forgalmi engedélyt és törzskönyvet pedig érvénytelenítve visszaadják neked. Ezeket visszaadod a vevőnek és mehet haza.

Ha erre nem hajlandó, akkor rossz hírem van. Marad a TE neveden a kocsi és fizethetsz utána.

2011. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos én is így jártam, ráadásul az autómat nem is én adtam el, hanem a kereskedő aki beszámította egy nála vásárolt autóba! Az autót az én nevemmel adta el egy román állampolgárnak annak ellenére, hogy azt mondta amikor az autót beszámította hogy egy két részt hagyjunk üresen ha nem gond mert új cége lesz pár nap múlva, és arra írja az autómat, és mindent elintéz mert ő kereskedő és...ÉN ÁLLAT!!! Most jött a súlyadó! A kereskedő mossa kezét....el se lehet érni, a román sehol nekem meg semmi nem érvényes az adásvételiből, csak a román neve! Annyit tudok igazolni az ügyben, hogy az adásvételit emailben küldte a kereskedő mert ugye elvileg nekem már semmi közöm nem volt az autóhoz! Na ilyenkor mi van? Ha nem kapok vissza semmi iratot rendszámot?
2013. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!