A forgalmival együtt kell, a súlyadó csekknek is lennie? Azt is kérheti a rendőr?
Ha nincs meg a kötelező biztosítás igazolása, akkor büntet a rendőr.
Közúti ellenőrzés alkalmával a biztosítási szerződés meglétét maga a biztosítási kötvénnyel, illetve a biztosító által kiadott igazolólappal lehet igazolni. A biztosítási szerződés folyamatos díjfizetését pedig az adott időszakra vonatkozó készpénz-átutalási megbízással, csekkes befizetés esetén a csekk feladóvevényével vagy a biztosító által kiadott bizonylattal lehet igazolni a közeg előtt.
--------------------------------------------************----------------------------
Mindig tartsa magánál a befizetett csekket, a befizetést igazoló egyéb bizonylatot, vagy a biztosítójától kapott igazoló szelvényt, de akár a biztosítási zöldkártya is megfelelhet az ellenőrzés folyamán. Amennyiben Ön befizette a csekket, de csak a fénymásolata van Önnél azt a rendőrök nem fogadhatják el igazolásnak.
Amennyiben nincs Önnél a biztosítás meglétének igazolására alkalmas dokumentum, a következőkre számíthat:
az igazoltató rendőrtől függ, hogy büntetést ró ki, vagy csak figyelmeztet
a bírság 4.000 Ft-tól - 40.000 Ft nagyságú lehet
szabálysértési feljelentés is történhet, ez maximum 30.000 Ft lehet.
------------------------------...........................-------------------------................
- Az egyes szabálysértésekről szóló, 218/1999. (XII.28.) sz. Kormány rendelet 53. §.-a alapján, aki külön jogszabályban meghatározott közúti közlekedési igazgatási szabályokat megsérti, 30 000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal büntethető. Ezen szabálysértés miatt a rendőrség helyszíni bírságot szabhat ki. Tekintettel arra, hogy közúti közlekedési igazgatási szabály írja elő a kgfb fedezetének igazolását közúti ellenőrzés során, önmagában az igazolás meglétének hiánya már megvalósítja ezt a szabálysértést.
Rendőrként egy kicsit jobban benne vagyok ebben, nem kéne butaságokat írni.
A jogalkotó a járművezetővel szemben A HELYSZÍNEN NEM FOGALMAZ MEG OLYAN KÖTELEZETTSÉGET, AMELY A KÖTELEZŐ FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁS HELYSZÍNI IGAZOLÁSÁRA VONATKOZIK!
1. Súlyadó már nem létezik,igaz van gépjárműadó,és tök mindegy, hogy milyen címszó alatt fosztogatnak.
2. A KGFB kötésnél külön kedvezményt adnak, ha nem sárga csekkel, hanem bankszámláról utalással, vagy csoportos beszedési megbízással fizetünk.
3. A bankok éppen csak mazochista hülyének nem nevezik azokat akik sárga csekkel sorba állnak a postán, amikor a bank akár kamatkedvezményt is ad, ha csoportos beszedési megbízást kap tőlünk.
4. Szintén a bankok nulla forint kezelési költséggel ösztönzik ügyfeleiket, hogy ne menjenek be a bankba, hanem interneten keresztül utaljanak, ami nemcsak kézpénzkímélő (a sárga csekkhez képest) hanem a bank alkalmazottainak sincs munkája vele, mert az ügyfél a bank számítógépével közvetlen kapcsolatba kerül.
5. A bankok környezetvédelmi okokból és költségkímélő módon az internetes kapcsolatú ügyfeleknek nem küldenek ki havonta kinyomtatott számlakivonatot, hanem azt egy e-mail csatolt állományaként prezentálják.
Tehát nincs kp., nincs sárga csekk, nincs utalási nyugta, nincs számlakivonat sem. Ehhez képest ugyan milyen igazolást kérhet még a rendőr?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!