Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Első jogosítványnál a papírt...

Első jogosítványnál a papírt amit kapok “ideiglenes jogosítvánnyal” azzal vezethetek?

Figyelt kérdés
Sikeres forgalmi vizsgát tettem pénteken, illetve ma megyünk megnézni egy autót és ha minden oké akkor meg is veszem (félreértések elkerülése érdekében mondom hogy nyilván nem én hozom haza). Viszont ha hétfőn bemegyek a kormányablakba akkor ugye csak ideigleneset fogok kapni viszont az autót el kéne vinnem átiratástól kezdve minden papírt megcsinálni. (Van egy hely ahol mindent egybe megcsinálnának nekem) így a kérdés hogy ideiglenessel vezethetek mivel volt aki azt mondta hogy nem jogosít még vezetésre de volt aki azt mondta hogy de igen.
ma 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg NEM vezethetsz vele, ha előtte még semmiféle más járműre nem volt jogsid. Ezt a hivatalban is elmondják majd. (én szrtam rá, vezettem így is, bár 2-3 nap múlba megjötz a jogsi os)
ma 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha hétfőn bemész, vagy ha van ügyfélkapud, és 3 éven belül csináltattál fényképes igazolványt, útlevelet, akkor már elindítják a jogosítványod készítését, és egyúttal be is kerül a jogosítványod ténye a közlekedési hatóság rendszerébe, és igen innentől ugyanúgy vezethetsz 30 napig, mint akinek már megvan a kártya jogsija, csak nincs nála. De az okmányirodás ügyintézésig nem, mert még csak a KAV renszere szerint lesz jogsid, de azt a rendőrök nem látják.


Én ügyfélkapun intéztem, és cirka fél óra múlva jött is az alábbi e-mail, miszerint már vezethetek:



Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatjuk, hogy vezetői engedély kiállítására vonatkozó ügyében a vezetési jogosultsága a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre került. A vezetési jogosultságát önmagában a nyilvántartási bejegyzés alapján is jogszerűen gyakorolhatja Magyarország területén, a bejegyzés időpontjától kezdve a vezetői engedélye kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.


Az okmánya gyártásra továbbítva.

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2; de volt e már előtte bármi másra jogsid?
ma 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Semmi jelentősége annak, hogy első jogsi, vagy csak kategóriabővítés, mert az adott, vizsgázott kategóriát már vezetheted amint elindítottad a jogsid legyártatását.


Itt sem írnak semmi olyant, hogy te csak akkor vezethetsz a papírral, hogy ha már van valamilyen jogsid, szóval téged ott félretájékoztattak, vagy még akkor csináltattad mikor nálad kellett, hogy legyen a jogsi.

[link]

ma 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen tényleg úgy volt, hogy első jogsinál még nem vezethettél a papírral amit kaptál csak ha már volt korábban az adott kategóriára jogsid.

Aztán pár éve változtattak a jogszabályon és most már lehet vezetni azzal a papírral is.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2010ben vizsgáztam, akkor még nem vezethettem (de azért vezettem vele). jó tudni hogy szerencsére jó irányba változtattak rajta.
ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!