Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha ideiglenesen kivonom a...

Ha ideiglenesen kivonom a forgalomból a (várhatóan hónapokat szerelőnél töltő) autómat, akkor a befizetett kötelezò időarányos részét visszakapom?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Igen, de csak az ismételt forgalomba helyezés után. Addig nem tudhatja a biztosító, hogy meddig lesz kivonava. Meg kell ugyan adnod időpontot, hogy meddig kéred, de előbb is kérheted a forgalomba helyzést, és lehetőséged van hosszabbítani is.
tegnapelőtt 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 Nem kell megadni semmilyen időpontot, fixen fél évre szól a kivonás. Meghosszabbítani meghosszabbítható valóban, illetve a fél év lejárta előtt is visszafordítható, de előre nem kell megadni semmit, automatikusan fél év.
tegnap 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, 2-es válasz (2024. szept. 18. 09:40) írója!

Mivel 2021. március 1-től egy alkalommal fél év helyett akár egy év időtartamra is ki lehet vonatni, így biztosan nem „fixen fél évre szól a kivonás”. Egyébként amíg csak legfeljebb fél évre lehetett, addig is mód volt azon belül tetszés szerinti napig kivonatni.


„100. § (2) A jármű közúti forgalomból történő ideiglenes kivonása esetén a közlekedési igazgatási hatóság a kérelemben meghatározott időtartamra, de legfeljebb egy évre bejegyzi a kivonás időtartamát a járműnyilvántartásba. A kivonás időtartama alatt a kivonás újabb kérelemre, a kérelemben meghatározott időtartamra, de legfeljebb egy évre, ismételten meghosszabbítható. A forgalomból kivonás kezdő időpontjaként a kérelem benyújtásánál korábbi időpont nem vehető nyilvántartásba.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövegéből.


Képen: [link]


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).


(Pl. itt van a Közlöny állapot, az a jogszabály eredeti kihirdetése, 2012. január 1-i hatályba lépéssel: [link] .0#SZ99

Akkor egy alkalommal legfeljebb hat hónapra lehetett kivonatni, de akkor sem „fixen fél évre”.

„100. § (2) A jármű közúti forgalomból történő ideiglenes kivonása esetén a közlekedési igazgatási hatóság a kérelemben meghatározott időtartamra, de legfeljebb hat hónapra a rendszámtáblán lévő címke érvénytelenítése nélkül bejegyzi a kivonás időtartamát a járműnyilvántartásba és a forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatába.”)

tegnap 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 "a kérelemben meghatározott időtartamra, de legfeljebb egy évre"


Te ezt a részt értelmezed félre.


1. A "kérelemben meghatározott időtartam" nem azt jelenti, hogy TE mondod meg az időtartamát. Az jelentheti az automatikus/általános időtartamot is, tehát ez nem igazol téged. Hogy az automatikus időtartam az fél év vagy egy év, azt rögtön rendbe tesszük.


2. A "legfeljebb egy évre" pedig nem azt jelenti, hogy az az automatikus időtartam. A fél év az automatikus, de ez meghosszabbítható egy évre anélkül, hogy új kérelmet kellene írni. Ezt jelenti.


Tegnap volt kereken egy hete, hogy egy projekt autót kivonattam forgalomból, szóval friss az emlék. Utána olvastam részletesen neten is és ott is részletesen elmondta az ügyintéző. Időtartamot nem kérdezett, hanem automatikusan fél évig lett kivonatva. Annyit kérdezett csak, hogy előreláthatólag fél évnél tovább lesz-e kivonva, mert ha igen, akkor rögtön rá is teszi a fél év hosszabbítást az alap fél évre.


Szia!

tegnap 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3 Mindenesetre értékelem, hogy utána olvastál. És ezt őszintén irónia nélkül mondom. Túl ritkán néznek utána az idióták a dolgoknak, csak mondják az alaptalan hülyeséget. A tévedés meg emberi dolog.
tegnap 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De, a kérelemben meghatározott időtartam azt jelenti, hogy a lehetséges időtartamon belül a kérelmező üzembentartó adja meg a napot, hogy meddig.

Itt van az online ügyintézés lehetősége és ismertetője: [link]

És benne ez:

„Az űrlapon meg kell adni:

• a jármű rendszámát és alvázszámát,

• az eljáró hatóságot,

• a kivonás időtartamát, ami nem lehet hosszabb 1 évnél.


A forgalomból történő ideiglenes kivonás, ideiglenes kivonás meghosszabbításának időtartama kétféleképpen adható meg:

• kiválasztható a maximális időtartam, ami 1 év, vagy

• megadható egy konkrét dátum, ameddig a forgalomból történő ideiglenes kivonást, a kivonás meghosszabbítását kéri.”


Én, úgy két évvel ezelőtt, űrlap kitöltésével, személyesen vonattam ki szűk két hónap időtartamra.


Lehet, hogy kihasználják, hogy aki belenyugszik, annál vagy fél évre, vagy egy évre vonják ki, és mivel ez ritkán egyezik azzal, amire szüksége van az ügyfélnek, kénytelen kérelmezni a határidő előtti ismételt forgalomba helyezést, amiért ismét illetéket kell fizetni; míg a határidő lejártakor történő ismételt forgalomba helyezés illetékmentes. Sok kis pénz, csak-csak kiad valamennyit.

tegnap 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!