Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghúztam a mellettem parkoló...

Meghúztam a mellettem parkoló autót, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A hatsó részénél, keréknél ért oda az enyémnek az orra. Cetlit hagytam, hívott a károsult, hogy a mai napon tudunk találkozni. Érdemes biztosítóhoz bejelenteni vagy zsebből fizetni célszerűbb?

aug. 28. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Zsebből érdemesebb.
aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettőnek van előnye és hátránya. Ha biztosítóhoz fordultok, kettőt esik vissza a bonus-malus fokozatod, és két évig úgy is marad. Tehát emelkedik a biztosításod. Ez akár jelentős is lehet.

Ha majd a biztosító levelére kifizeted a kárt, akkor marad a szinted, díjad. És nyoma is marad.

Ám lehet, hogy kevesebbel is meg tudtok egyezni, nincs semmi utánajárás. Viszont semmi nincs írásba foglalva. Odaadod pénzt, és ha huncut az ember, akkor letagadhatja, meg még újabb összegeket kérhet. De az is lehet, hogy semmi ilyen nem történik.

aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb 5 centis karcért tavaly 16 ezret kellett fizessek a biztosítónak, hogy ne emelkedjen a díj és ne essek vissza a bonus fokozatban. Mivel az illető egy hisztis pi volt, eselytelen volt négyszemközt lerendezni, így is hatalmas cirkuszt csinált.

Ha nyitott az illető, akkor nyugodtan oldjátok meg a biztosító bevonása nélkül.

aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!