Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy hibás autót,...

Dodge150 kérdése:

Vettem egy hibás autót, rögtön szervízbe vittem.Mi történik, ha két hét után se lesz kész? Hogy lesz eredetvizsga?

Figyelt kérdés

aug. 27. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha nincs még eredetvizsga, akkor te biza' még nem vettél semmit.


200 ezer forintig terjedő pénzbüntetés.

aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem az eredetiség vizsgálatra van 15 nap, hanem a teljesen átírásra. Pár nap késést elnéznek bünti nélkül, de többet nem. Amúgy el tudod trélereztetni a vizsgára, ez nem kifogás.
aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Lehetett volna javításba adás előtt is végeztetni; még üzemképtelen, vagy forgalomból ideiglenesen kivont járművet is el lehet vinni eredetiségvizsgálatra, csak azok el- és visszajuttatása problémásabb.

Ráadásul, vásárlás előtt célszerű elvégeztetni, mert az a célja, hogy a vevő lássa, hogy eredeti állapotú, vagy engedéllyel megváltoztatott járművet versz meg; ha akkor derül ki, hogy nem ilyen, amikor már kifizette, akkor hoppá van, és az eladó készségességétől függ, hogy viszonylag egyszerűen rendezhető-e a vásárlástól visszakozás. A jogszabály címében eleve szerepel, hogy előzetes vizsgálat: „301/2009. (XII. 22.) Korm. rendelet az előzetes eredetiségvizsgálati eljárás részletes szabályairól”. Persze, a vevő lemondhat a jogszabály nyújtotta biztonságról.

Így, az átírási késedelemre többszörösen nem alapos kifogás a javítás miatti késedelmes eredetiségvizsgálat.

aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Van rengeteg mobil eredetvizsgáló, aki kimegy, ahova kéred és ott végzi el a vizsgálatot. Ahhoz nem kell működőképesnek lennie a járműnek, csak minden irányból legyen hely, hogy az ember hozzáférjen.
aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Ennyi téves, idióta információt honnan szopnak ki az itteniek?

NINCS már régóta mobil eredetvizsgálat, meg 200e ft pénzbüntetés...? Hülye vagy?


A NAV ilyet elnéz, meg az okmányiroda is, én késtem ilyen miatt vagy 1 hónapot, azt hiszem pár ezer forintot küldtek ki, de csak azért mert szemétkedni akart velem a helyi okmányiroda.

Akik intézték másik okmányirodában, nagyon kiakadtak ezen.

Mondtam, nem érdekes, pár ezer forint, mindegy.

aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!