Most akarom eladni az autómat, mi a teendő, ha megírtuk az adásvételit?
Az egyik haverom veszi meg az autót adásvételit irunk, cdak nem az ő nev~re hanem egy 3.személy nevére.
Ha meg van a papirozás, oda adom neki a törzskönyvet, forgalmit, uána meg beviszem az adásvételi papirt az okmány irodába.
És akkor lekerül a nevemröl az autó?
A biztositást pedig utána le kell mondani?
De ha ez megtörtént és utána ő nem viszi be a papirokat leadni, abbol lehet gondom?
Jól írtad.
Nem lehet gond.
Arra figyelj, hogy valós adatokat adjanak meg.
Ezért gyanús ez a "harmadik személy".
Kár ezen fennakadni, hogy a 3. személy nevére veszi. Lehet az épp az egyik szülője, mert úgy olcsóbb a kötelező. Én itt nem látok semmi törvényen kívülit.
Kérdező! Attól, hogy te bejelented az okmányirodába, hogy eladtad, még nem kerül le a nevedről az autó, csak miután a vevő a nevére íratta. Szóval addig simán kaphatsz parkolási, gyorshajtási büntetéseket. Persze az adásvételivel védve vagy, de akkor is nyűg, ha egy ilyen miatt neked kell rohangászni.
Ha 15 nap után sem íratták át, akkor hivatalból kitiltják az autót a forgalomból, arról meg fogsz kapni értesítést.
Okirathamisítás. A következményeire keress rá.
Ha baj lesz belőle, már nem lesz haver.
Persze, lehet mondani, hogy anyu nevére veszem meg ilyenek. De ha az illető még ott sincs az adásvételnél és más ír alá helyette, akkor az több, mint gyanús
Egyébként annyi dolgod igen, hogy az okmányirodában (online is) lejelented az eladást, meg a biztosítónál is.
// „Felek a jelen magánokiratot annak tanulmányozását és értelmezését követően, mint akaratukkal mindenben egyezőt 2-2 eredeti példányban tanúk előtt jóváhagyólag aláírják.”
„Előttünk, mint tanúk előtt: (két tanú neve, címe, okmányszáma és aláírása.”
Mindez úgy, hogy az egyik szerződő fél ott sem volt. Miközben ez egy „A közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának változást igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat.”
15 napod van az eladás bejelentésére; személyesen kormányablakban, okmányirodában intézhető, de a SZÜF (Személyre Szabott Ügyintézési Felület) lehetőséget kínál az online bejelentésre is.
Az úgy van, ahogyan a 3-as válaszban olvasható: az eladás bejelentését három napon belül bejegyzik a járműnyilvántartásba. Az eljárás megnevezése: eladás bejelentése.
A jármű új tulajdonosa által kezdeményezett közlekedési igazgatási eljárás – amely az új tulajdonos adatait tartalmazó törzskönyv kiadására irányul – következménye a tulajdonjog változás bejegyzése.
A bejelentéssel több célt is elérsz:
– tudomást szereznek az eladásról, és várják, hogy az új tulajdonos határidőre elvégezze az átíratást. Ha nem teszi, akkor a járművet a kötelezettség teljesítéséig hivatalból ideiglenesen kivonják a forgalomból, és az ügyet elektronikusan átadják a NAV-nak. A NAV az új tulajdonossal szemben mulasztási bírságot szab ki, mivel határidőre nem történt meg a vagyonszerzési illeték megfizetése, így állami bevétel maradt el.
– A bejelentésről igazolást kapsz, amely hitelesíti a szerződést – az igazolást akkor adják, ha a az adásvételi szerződésen szereplő adatok egyeznek a nyilvántartási adatokkal; gépjármű és személyi adatok esetén is –, így azzal ki tudod magad menteni a vezető távollétében és felvétel alapján hozzád érkező esetleges bírságok, pótdíjak megfizetése alól.
A hitelesítés kizárólag az adategyezőségre vonatkozik.
– Az igazolt példánnyal, érdekmúlás miatt, fel tudod mondani a KGFB szerződésed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!