Műszakivizsga állomás hányszor adhat hosszabítást?
Természetesen nem a 2 éves hosszabításra gondolok, hanem arra az esetre, mikor csak a műszaki lejárta utánra tudnak időpontot adni. 1 hónapja kértem, de csak december 7.-ére volt legkorábbi időpont, nekem meg most 19.-én jár le. Erre mondták, hogy semmi gond, akkor előtte 1-2 nappal menjek be és adnak hosszabítást addig.
Viszont ez is első körben csak átvizsgálás lett volna, ennek van egy dija, és ha oké akkor kell a vizsgát fizetem, és megy a pecsét a forgalmiba.
Viszont mi van ha találnak valamit és nem megy át? Adnak valamennyi hosszabítást, hogy a szükséges javításokat meg tudjam csinálni?
Adni, adhatják marékszámra, csak mivel a műszaki érvényesség lejártát követő legfeljebb 30 napig jogosít a forgalomban történő részvételre; ehhez egy is elegendő, a többi meg értelmetlen, mert nem nyújtja meg az időt.
↓
„89. § (3) Ha az állandó forgalmi engedély „Műszaki érvényesség” rovatába bejegyzett időpont lejárt, a közlekedési hatóságnak a műszaki vizsgáról szóló értesítése, vizsgahatározata, valamint berendelő határozata a jármű műszaki megvizsgálásának napjáig, de legfeljebb az érvényességi idő lejártát követő harminc napig – ezt követően pedig csak a vizsga napján – jogosít a közúti forgalomban való részvételre.”
↑
326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövegéből. (Ez változatlan a kormányrendelet hatálybalépése, 2012. január 1. óta.)
Ha vizsgálati, javítási célból kell közlekedni, és a műszaki érvényeségtől több mint 30 nap telik el, akkor a kormányablakban, okmányirodában igényelhető ideiglenes forgalomban tartási engedély, amelynek érvényességi ideje, a kérelmező által megadott nappal kezdődő 3 nap. Ezen ideiglenes forgalomban tartási engedély kizárólag a jármű javítása, eredetiségvizsgálata vagy hatósági vizsgálata céljából a jármű telephelye és a gépjárműfenntartó telephelye vagy az eredetiségvizsgálat, továbbá a hatósági vizsgálat helyszíne között történő közlekedésre jogosít.
↑
326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 92. § (7)
Az ideiglenes forgalomban tartási engedély hatósági díja 3 500 Ft.
↑
29/2004. (VI. 16.) BM rendelet a közúti közlekedési igazgatási hatósági eljárások díjairól 1. számú melléklet 1. j)
Elővizsgát azért tartanak, hogy alkalmatlanság esetén ne kerüljön le a rendszám. Ha a tényleges műszaki vizsgán bukik meg, akkor semmilyen lehetőség nincs semmilyen hosszabbításra: közúti közlekedésre alkalmatlannak lett minősítve a jármű.
(Ezért nemigen viszik az emberek a Közlekedési Hatóság vizsgaállomásaira a járműveket, mert ott csak éles vizsga van. Persze, amit valamilyen okból berendeltek, muszáj odavinni. A köznyelvben szigorított műszaki vizsgának nevezik, pedig ugyanolyan eszközökkel, ugyanolyan feltételekkel zajlik az átvizsgálás, csak ott nincs olyan, hogy ezt most ne tekintsük tényleges vizsgának.)
// És szépen meg- és feljegyzed, hogy legközelebb jóval hamarabb indítod az ügyet. Az elővizsga, javítás, történhet előbb, de a tényleges vizsga is megelőzheti a lejárat időpontját, ha ez nem haladja meg a 30 napot, akkor nem rövidül a lejárat időpontja
↓.
„11. § (3a) Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély időbeli hatályának (műszaki érvényességi idejének) lejárta előtt legfeljebb 30 napon belül végzik, a forgalmi engedély hatályának megállapításánál a (3) bekezdésben meghatározott időtartamot nem az időszakos vizsgálat napjától, hanem a forgalmi engedély időbeli hatályának lejárta napjától kell számítani.”
↑
5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról hatályos szövege //
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!