Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kötök egy biztosítást, és...

Ha kötök egy biztosítást, és eladom a járművet amire kötöttem, akkor én most mondjam le amit még én kötöttem biztosítást?

Figyelt kérdés

Vettem egy segédmotor-kerékpárt, vétel napján online kötöttem a netrisk-en kötelező biztosítást. A motort rá pár hónapra eladtam ismerősömnek. (A csekket már ő fizette be:))

Viszont ugye a biztosítás még az én nevemen fut. Jövőre ilyenkor újra jön nekem a csekk? Vagy majd ő egyszerűen újra köti? Vagy nekem kell lemondanom? De ha most lemondom, akkor neki nem lesz rá most biztosítása. Vagy hogy egy ez?


Kérem segítsen aki tudja, én nem vagyok nagyon jártas ebben. Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 18. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen mondd le (fel), passzolj át nekik egy másolatot az adásvételiből vagy egyéb okiratból, ők tudomásul veszik és neked nem jön már csekk (max törtnegyedévre).


"De ha most lemondom, akkor neki nem lesz rá most biztosítása."


Neki vásárláskor kötelező(!) saját biztosítást kötni.

Megj.: tágabb értelemben, a biztosítás nem gépjárműhöz, hanem személyhez köthető.

2010. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha most kötöttem nem régen, pár hónapja, akkor is lemondhatom?


Köszönöm a választ!

2010. okt. 19. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!