Elég, ha bemutatom a befizetett csekket az okmányirodában?
CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉREK, AKI CSAK BESZÓLNI TUD AZ TŰNJÖN IS ARRÉBB!!!
Kérdésem: Két hete kivonattam az autómat ideiglenesen a forgalomból, ezt be is jelentettem még aznap a biztosítóban, azonban az erről szóló papírt csak ma küldtem át nekik. Erre ma hívott a szerelő, hogy pont kész van az autóm, mehetek érte. Nem számítottam rá, mert azt mondta, hogy még több hónap lesz mire kész lesz/meg már azért vonattam ki, mert hetek óta nála volt/, de mindegy. Szóval most, hogy elküldtem a biztosítóba a papírt, mennem is kéne a napokban újra visszarakatni a forgalomba az autómat, de ott meg igazolnom kell, hogy van biztosítás az autómon. Nos, én a biztosítást kifizettem november közepéig, tehát befizetett csekkem van róla. De nem tudom, hogy most akkor szünetel a biztosítàsom, vagy nem? Elvégre én befizettem a pénzt, és nem is utaltak nekem vissza semmit/volt róla szó, hogy kapok vissza pénzt, de még azt nem intézte el a biztosító. Úgy voltam vele, hogy majd ha visszarakattam a forgalomba, majd akkor elég lesz intéznie a visszautalàst/.
Ha bemutatom az okmányirodàban a befizetett csekket az elég lesz nekik igazolni azt, hogy van biztosítàsom, vagy kell nekik ezen felül más is?
Nyilván, ha visszarakatnàm az autót forgalomba az arról szóló dokumentumot rögtön küldeném a biztosítónak, még aznap.
A biztosító teljesen hülyének fog nézni engem, ha ezt előadom neki.
Miért nem hívod fel az okmányirodát, és kérdezed meg?
Attól hitelesebb választ nem fogsz kapni.
"A biztosító teljesen hülyének fog nézni engem, ha ezt előadom neki."
Valószínű de ne foglalkozz velük.
Figyi első körben hívd fel a biztosítót és mondd el nekik hogy mia szitu, elmondod hogy lemondtad de egyéb okokból vissza kell helyezned a forglaomba és hogy eddig be van fizetve a biztosítás amit még nem kaptál vissza és hogy ez esetben mi a teendő? Logikusan belegondolva ha még nem kaptad vissza a pénzt akkor elvileg még náluk van bent tehát ki van fizetve, de lehet kell egy papír róla hogy van érvényes biztosításod és fedezve is van, mert lehet az okmányirodába csak így fogadják e. Viszont maga a csekk is elfogadható mert lényegében ezzel bizonyítod hogy a biztosítás létezik és fizetve van.
De inkább első körben a biztosítóval bezsélj erről és megmondják mi legyen, ez a legbiztosabb. Aztán azért az okmányirodát vagy kormányablakot is felhívhatod hogy azért Ők is mondják meg hogy mi kell ehhez, ilyen esetben ez a biztos.
De azért mellékesen mejegyzem számolj azzal hogy ide-oda fognak küldeni mert sokszor Ők sem tudják mi van sajnos. Engem megszívattak már így csak azért mert kifogtam egy kedző ügyintézőt aki semmit sem tudott és 1 napom elment arra hogy ide-oda mentem meg telefonáltam és magyaráztam hogy mi van, közbe átkerültem egy másik ügyintézőhöz az okmányirodába és szitne fogta a fejét amikor meésltem neki hogy mivel szenvedek már órák óta, és mondta hogy igen az új kolléganő nem igazéán van képbe... de nem csak Ő.
1, mert a kormányablakot lehetetlenség elérni telefonon. Autó nélkül meg elég messze van tőlem, a közlekedés meg pocsék. Egy pici településen élek, a város jóval arrébb van, és ritkán jár busz. Én is felhívni akartam őket, de lehetetlen küldetés. Majd a héten megpróbálom még párszor, azért hívni őket, hàtha.
2, köszönöm a hosszú választ! Én is jártam már így sajna, mint te. Csak én a munkaügyiközpontban, heteken keresztül elhúzódott egy egyszerű ügyintézés, mert senki nem tudott semmit, küldözgettek össze-vissza engem egyik épületből a másikba, egyik munkaügyiből a másikba, stb. Még a megyeszékhelyi munkaügyibe is be kellett mennem teljesen feleslegesen. Remélem azért itt nem lesz ilyen.
Semmit nem kell mutogatnod, az ügyintéző látni fogja az élő biztosítási szerződést.
┌ 2013. óta 𝐤ö𝐳𝐥𝐞𝐤𝐞𝐝é𝐬𝐢 𝐢𝐠𝐚𝐳𝐠𝐚𝐭á𝐬𝐢 𝐞𝐥𝐣á𝐫á𝐬𝐨𝐤𝐛𝐚𝐧 és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban részt vevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi. ┘
↑ KGFB tv. 45. § (1)
(Átíratáskor, üzembentartó személyében történő változás bejelentésekor, azért kell vinni a szerződésajánlatot, mert az még nem szerepel a kötvénynyilvántartó szervnél, elektronikus lekérdezéskor nem látják, csak ha szerződéssé válik. A biztosítónak a szerződés megküldése előtt 15 napja van a szerződésajánlatban szerepelő adatok vizsgálatára, miközben az átíratást is 15 napon belül kell elvégezni. Emiatt fogadják el a visszaigazolt szerződésajánlatot, hiszen ritkán van ilyenkor már szerződés.)
Ja, és akár online intézed az ideiglenes forgalomból kivonást, visszahelyezést, akár személyesen ügyfélszolgálati helyen (kormányablakban, okmányirodában), ez egy közlekedési igazgatási eljárás (lásd fentebb, vastag betűkkel). Ráerősítés: mivel online is intézhető, az is mutatja, hogy semmiféle biztosításfizetési papírmutogatásra nincs szükség; online intézés esetén is elektronikus lekérdezéssel győződnek meg arról, van-e élő kötelező gépjármű-felelősségbiztosításod. A díjfizetés nem érdekes, az a biztosító és a te meccsed. Ha kellően elmaradsz a díjfizetéssel, akkor a biztosító felmondja a szerződést.
Az ideiglenes forgalomból való kivonásról is és a forgalomba helyezésről is elektronikus értesítést kap a kötvénynyilvántartó szerv, rajta keresztül a biztosító.
Az ideiglenes forgalomból történő kivonásnak (akár az üzembentartó kezdeményezi, akár hatóság) nincs kihatása a biztosítási szerződésre, az folyamatosan él tovább. Csupán a díjfizetési kötelezettség szünetel a kivonás időtartama alatt.
A KGFB. tv. 26. § (7) úgy fogalmaz, hogy ┌ A szünetelés időtartama alatt az üzembentartó kötelezettsége a szerződés folyamatos díjfizetéssel történő hatályban tartására nem áll fenn. ┘
Ideiglenes kivonás okán fel sem mondhatnád a biztosítási szerződést; nincs az érdekmúlás esetei közt.
A biztosítóval csak elszámolási ügyed van; a kivonás időtartamára esedékes díjat majd visszautalják. Nem kapkodják el, megvárják, míg megtörténik az újbóli forgalomba helyezés, és arról elektronikus értesítést kapnak; mindegy milyen kivonási tervről tájékoztattad őket – egyébként, feleslegesen. Azért várnak, mert a tervezett időpont előtt is visszahelyeztetheted a forgalomba, és új időszak megadásával meg is hosszabbíthatod a kivonás időtartamát.
Annyi, hogy ha nem lépsz át hónapfordulót, akkor a gépjárműadóban nem lesz olyan időszak, amire nem kell fizetned. (Ha te meg is felejtkeztél róluk, a NAV is megkapta az elektronikus értesítést.)
Ugyanis, gépjárműadó esetén az ideiglenes kivonás kezdőnapját követő hónap első napjától, a forgalomba visszahelyezés napja hónapjának utolsó napjáig nem kell az adót fizetni. Ha a kivonás és visszahelyezés is ugyanabban a naptári hónapban van, akkor a kígyó a farkába harap, nincs „adólyuk”.
A biztosító semmilyennek nem néz; ha egyáltalán viszonyulnak valahogy hozzá, akkor örülhetnek, hogy kevesebb díjkiesésük lesz, mint amennyiről tájékoztattad őket.
Köszönöm a részletes választ! Nem tudtam, hogy online is el lehet ezt intézni! Én személyesen intéztem, és ott az ügyintéző azt mondta, hogy köteles vagyok papíron bizonyítani azt, hogy van érvényes biztosítàsom, különben nem rakja nekem vissza a forgalomba az autómat. Tudom, hogy sok mindenre ràlàtnak, csak maximum nem hajlandóak megnézni, és jobb szivatni az ügyfelet azzal, hogy kétszer kell visszamennie, mert épp valamilyen papír otthon maradt neki. Van kivétel, van kedves ügyintéző is, de engem például a szomszédos megyében kizavartak a kormányablakból, hogy oda menjek ügyet intézni, ahova be vagyok jelentve lakcím ügyileg, pedig elvileg mindenhol el kéne tudni intézni mindent, de mindegy.
Örülök, hogy most már ezt is tudom! Meg is próbálom akkor hamarosan online elintézni az egészet.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!