Gépjármű biztosítás be nem fizetett csekk, van-e további teendő?
"Szerződés ugye még nincs ameddig nincs befizetve."
A szerződés onnantól él, ahogy megkötötted. Tehát már él. Példa, hogy miért: már közel 30 napja kötötted a biztosítást. Ha ezalatt okozol egy 100 milliós kárt, akkor ki fizet: te magad, vagy a biztosítód? A biztosítód. Azaz ha most ezt nem fizeted be, akkor nemfizetés miatt megszűnik. Mivel így szűnik meg, a másik biztosításod elég drága lesz, plusz az előző biztosítás időszaka fedezetlenségi időszaknak fog számítani, amire az új biztosító fedezetlenségi díjat fog felszámolni, ami teljesítménytől függően alaphangon is 600Ft, egy 100LE (~73kW)-s autónál 910Ft, 30 napra 27000Ft fölött van...
Szerintem gondold át. Majd jövőre váltasz.
☛ [Szerződés ugye még nincs ameddig nincs befizetve.]
Ez ugye a te remélt kibúvód, amit nem tudsz érvényesíteni.
1.) Van, vagy lesz szerződés.
Ugyanis a biztosítónak 15 napja van a szerződésajánlat adatainak ellenőrzésére. Ha minden rendben van, akkor elfogadja az ajánlatot; ha díjat befolyásoló eltérést talál, akkor másik díjajánlatot ad; vagy nem fogadja el az ajánlatot (pl. díjnemfizetés miatt felmondott biztosítás után, a biztosítási éven belül, másik biztosítónál tesz szerződésajánlatot az üzembentartó; pedig ezt jogszabály tiltja).
Továbbá, ha a biztosító 15 napon belül nem nyilatkozik, akkor a szerződés az ajánlatban szereplő feltételekkel létrejön.
↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 5. §, 6. §
A visszaigazolt szerződésajánlat olyan értékű okirat, amit pl. átírásnál KGFB szerződéssel egy tekintet alá vesz a gépjármű nyilvántartó hatóság (ügyfélszolgálati helyei: kormányablak, okmányiroda), azaz, ez elegendő az átíráshoz.
2.) A díjfizetésre egyébként egy speciális időtartam vonatkozik: a türelmi idő.
A türelmi idő a díj esedékességétől számított 60 nap, ezen idő alatt díjfizetés nélkül is fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége. A türelmi időn belül megfizetett díjnak nincs következménye; úgy számít, mintha az esedékesség napján megtörtént volna a díjfizetés.
↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § 34., 19. § (4)
Tehát, ha még nem fizetted be, akkor a türelmi időben vagy; nem hatálytalanítod vele a szerződést. És még sokáig lehetsz türelmi időben.
3.) Még akkor sem tudod lecserélni a biztosítót, ha a teljes türelmi idő alatt nem fizeted meg a díjat. Ugyanis, akkor a türelmi idő leteltével a biztosító díjnemfizetés miatt felmondja a szerződést. Új szerződést csak náluk köthetsz, más biztosító nem fogadhatja el a szerződésajánlatot. A díjajánlatot pedig megnézhetnéd, ha most sokallod, akkor mit szólnál? A szerződésfelmondás és az új szerződésajánlat kezdőnapja közti napokra pedig napi fedezetlenségi díjat számol fel a Kártalanítási Számla kezelője; ezt az első díjjal együtt köteles beszedni a biztosító. Ilyenkor nem áll fenn a 60 napos türelmi idő; legfeljebb 30 napos határidőt adhat a biztosító; de a gyakorlatban a bizalomvesztés miatt messze nem szoktak ilyen türelmesek lenni.
↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § 34., 5. § (2), (3), 3. § 7., 9. § (2), 22. §
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!