Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen ez a biztosító, mik...

Milyen ez a biztosító, mik kellenek hogy valtsak?

Figyelt kérdés
Eddig a groupamanal voltam, de sok a 80.000 Ft, így a Köbébe szeretnék atmenni ahol csak 62.000 Ft. Milyen papírok/dokumentumok kellenek hogy attudjak menni?
2022. máj. 19. 14:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, ez a kötelező biztosítás.
2022. máj. 19. 14:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak évfordulókor tudsz váltani.
2022. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most 24.-én lesz az évforduló
2022. máj. 19. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
#2 pontosabban évforduló előtt 30-60 nap között. Ha az most lesz, akkor megkötöd Netrisken az újat és automatikusan lemondja az előzőt, de asszem csak akkor, ha előzőleg is a Netrisken kötötted. Különben lehet hogy le kell mondanod az előzőt külön. De ebben nem vagyok biztos.
2022. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 Akkor lekésted.
2022. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor késtél 1 hónapot.

Jövőre tudsz majd csak.

2022. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Allianz is jó
2022. máj. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Május 19-én írtad, hogy „Most 24.-én lesz az évforduló.”. Ha a „most” május 24-ét jelent, akkor semmilyen dolgod nincs a biztosítóváltással, mert ahhoz legkésőbb április 24-én meg kellett volna kapnia a biztosítódnak a szerződésfelmondásod az évforduló napjára.


Ha nem annyira most, hanem június 24-én lesz az évfordulód, akkor, biztosítóváltáshoz legkésőbb május 25-én meg kell kapniuk a felmondásod az évforduló napjára.

Ma már nem szokás ehhez papírt használni, minden biztosítónál van online lehetőség szerződés felmondására is és szerződéskötésre is.

Ha felmondtad, akkor legkésőbb az évfordulóig, az évforduló napjától kezdődően kell szerződést kötnöd a másik biztosítóval.

Ha online alkuszt használsz (netrisk, CLB, insura, biztositas stb.), akkor el kell olvasnod, hogy mit vállalnak; vállalják-e a szerződésfelmondás intézését is.


(Ha 5 nap múlva lesz az évfordulód, akkor nem tudom, miért most kezdtél el ezzel foglalkozni? Legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt – április 4-ig – kellett kapnod díjértesítőt. Akkor kellett volna foglalkoznod vele.

Ha jövő hónap 24-én lesz az évforduló, akkor még időben vagy.)

2022. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!