Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Közlekedés közbeni személyi...

Közlekedés közbeni személyi tárgy sérülésre van valamilyen biztosítás?

Figyelt kérdés

Álltunk a dugóban az autópályán. Jobb elöl ültem, le volt teljesen húzva az ablak, és néztem ki rajta minimálisan kidugott fejjel, hogy milyen hosszú a sor. Ekkor olyan 130-150 km/h-val egy fekete autó elment a leállósávban, és egy kavicsot pont úgy lőtt ki, hogy jobb oldalt nekiröpült a szemüveg lencséje szélének. Lett rajta egy jó nagy repedés. (Ez még üveg szemüveg, jó régi már.) Ilyen esetben van olyan biztosítás, ami fizetne?

Ne értesetek félre, nem akarom biztosítási pénzből fizetni az új szemüvegemet, mert már van régóta egy másik, csak most ezt vettem fel. A kérdés általánosságban értendő. Tehát ha mondjuk a kocsi szélvédőjének lövi neki a kavicsot, akkor mi van. Illetve ha nincs rajtam szemüveg és 1 centivel feljebb megy a kavics és megvakulok, akkor mi lenne? Utóbbi esetben gondolom a személybiztosítás az fedezne mindent. Viszont az így elhajtó autós személye ekkor kiderülne? Tehát hozzá tudnák valakihez kapcsolni az ügyet?



2021. júl. 15. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenről nem tudok. Ha személyi sérülés történik akkor rendőrségi feljelentés után talán a kártalanítási alap fizet (ha ismeretlen a jármű).


Nálunk kerékpárra és ruházatra fizetünk baleseti sérülés esetén.


De visszamenőleg egy biztosító sem fizet.

2021. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb esélytelen bizonyítani. Totalcaron is millió ilyen cikk volt. Ha az ablakod töri be azt is lehetetlen bizonyítani.
2021. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!