Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha van egy autó, amit alkatrés...

Ha van egy autó, amit alkatrésznek vásárolnék, de még van rajta forgalmi, és az eladóval csak írunk egy adásvételit, akkor nem kell átíratnom? Illetve ha kellene, de nem teszem meg, mi lesz a következménye?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Súlyadó, kötelező biztosítás. Míg nincs forgalomból kivonva, addig fizetni kell. Ha nem íratod át, akkor a régi tulajnak, aki nem hiszem, hogy örülne neki. Ha átiratod, akkor kérheted a forgalomból kivonást. Az viszont plusz költség. 1x az átíratás, aztán a kivonás. Nem lenne egyszerűbb, ha az eladó adná le a rendszámot, forgalmit, kivonatná véglegesen a forgalomból? Ha kifizeted ezt az összeget az eladónak, akkor is jobban jársz. Ez nem olyan egetverő összeg, viszont tiszta lesz az üzletkötés.
2010. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak sajna már nem lehet végleg kivonni úgy h az autó megmaradjon, m le kell azt is adni a méhtelepnek, vagy bontónak, és ők adnak olyan papírt, amivel lehet menni az okmányirodába kivonatni.

Vannak még olyan próbálkozások, h levinni falura nagymamához a fészerbe, bejelentei, h ellopták, rendőrség 3 hónap után lezárja az ügyet, és azzal a papírral amit a rendőrség határozatként ad lehet védekezni

2010. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen is elég kivonatni,akkor sincs semmi költség utána!És ez csak pár ezer forint.
2010. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ideiglenesen nem elég kivonatni, pont ezért ez a neve.

fél évente meg kell hosszabbítani, ami megint költség.

véglegesen csak a bontóban kapott igazolással lehet kivonatni, vagy a már említett "ellopták de nem találták meg" témával.


Ha alkatrésznek kell a kocsi vegyél osztrák papírosat

2010. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És ha ideiglenesen kivonja a tulaj, írunk adásvételit, aztán a csúnya rablók tőlem lopják el?

Az osztrák papíros kocsikkal az a baj, hogy ez egy elég ritka modell, és általában az osztrákokhoz közel vannak az osztrák papírosok. :)

2010. aug. 15. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:

használtautón tudsz pont okmányok nélküli és külföldi okmányos autót keresni, egy próbát megér.


ha olyan ritka a típus, akár még messzebbre is mehetsz érte.

szerintem ne játszadozz azzal h bejelented h ellopták.

2010. aug. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hoppácska. 1. vagyok. Mi még simán ki tudtuk vonatni forgalomból, röviddel utána tényleg jött az új jogszabály, hogy bontós vagy vastelepes igazolás kell. Erről elfeledkeztem, mert nekünk még nem kellett. Simán eladtuk alkatrésznek, vontatva lábon vitték el. Még akkor örültünk is, hogy nem később intéztük. Bocsika.
2010. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha megírjuk az eladóval az adásvételit, ő bejelenti az eladást, de én nem íratom a nevemre, akkor bevonják a forgalmit, nem? Végül is, pont ez lenne a cél, mert én soha nem fogok azzal az autóval közlekedni. A telkemen állna letakarva..
2010. aug. 15. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem megbüntetnek ha nem íratod át 15 munkanapon belül a saját nevedre.
2010. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!