Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha ausztriából veszek egy...

Ha ausztriából veszek egy autót, és akitől vettem ő nem papírozta át saját névre a forgalmiját, attól még letudom itthon honosítani?

Figyelt kérdés

2020. dec. 20. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A honosításhoz két nyelvű adásvételi és az autó eredeti papírjai vagy azok másolata kell. A te adásvételiden enm ugyanaz lesz az eladó, mint ami a forgalmiban szerepel... :D
2020. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Lefordítom a kérdésed: meg tudok venni egy autót NEM a tulajdonostól? Persze, bármikor, ennyi erővel az utcán is égethetnéd a pénzt. :-) Utaltad volna inkább valami jótékony célra.
2020. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

#1


Pedig bármilyen hihetetlen, a külföldi gépjárművek nagy többsége így kerül az országba.


A nepper kimegy érte Ausztriába, vagy akárhova, és üzleti céllal megvásárolja a járművet. Nem fogja külföldön a nevére íratni, mert Magyarországon akarja eladni.


Magyarországon sem fogja a nevére íratni, mert nem használni akarja, hanem eladni. Eladja hát külföldi rendszámmal egy magyar autókereskedésnek, ahol még mindig a külföldi rendszámmal értékesíteni kezdik.


Betéved a magyar átlagember, megtetszik neki a jármű, és megvásárolja. Mit fog kapni? A jármű külföldi forgalmi engedélyét, és törzskönyvét, valamint egy adásvételi szerződést a kereskedő és Ő közte. A korábbi adásvételi szerződéseket nem kötelesek odaadni a vevőnek, mert azok üzleti és adótitkot képeznek.


A honosítás egyik feltétele a külföldi forgalmi okmányok megléte. A másik feltétel a tulajdonjog igazolása. Ezt pedig a vevő a nevére szóló adásvételi szerződéssel igazolja. Ebben az esetben azt igazolja az adásvételi szerződés, hogy a vevő a magyar autókereskedésben egy külföldi rendszámú járművet vásárolt a kereskedőtől. Tehát nem az eredeti tulajdonostól, akinek a neve a forgalmiban van.


A hatóságok nem azt vizsgálják, hogy hogyan került az eredeti tulajdonostól a vevőhöz a jármű, hanem azt, hogy milyen jármű fölött szerzett tulajdonjogot a vevő. Ehhez már elég a vevő nevére szóló adásvételi szerződés. Mint említettem, az értékesítési láncolatban résztvevő adásvételi szerződéseket nem kötelesek a vevő részére átadni.


A járművet pedig egyik résztvevő sem köteles a nevére forgalomba helyezni, mivel nem használni akarja, csak kereskedni vele. Ezt semmilyen törvény nem tiltja.

2020. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. !!
2020. dec. 21. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"A nepper kimegy érte Ausztriába, vagy akárhova, és üzleti céllal megvásárolja a járművet. Nem fogja külföldön a nevére íratni, mert Magyarországon akarja eladni."


Nem is kell a nevére iratnia ezt senki nem mondta.


"Eladja hát külföldi rendszámmal egy magyar autókereskedésnek, ahol még mindig a külföldi rendszámmal értékesíteni kezdik."


És a külföldi rendszám után fizetik otthon az adót, meg a biztosítást míg a magyar kereskedő árulja igaz? Hány külföldi rendszámot autót láttál már magyar kereskedésben? ( az exportrendszám nem ér, az direkt erre van ) :D


"A honosítás egyik feltétele"

Ha ez így lenne ahogy te leírod, akkor bárki eladhatna bármilyen külföldi rendszámos autót egy magyar kereskedésnek és a vevő azt a magyar adásvételivel a nevére is vehetné - ha még az autót nem körözik. Ez így működne Magyarországon? Furcsállnám :D

2020. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!