Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kinél mennyivel emelkedett a...

Kinél mennyivel emelkedett a kötelező biztossítás?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 11:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed okát. Nem emelt neked senki, semmit. Kaptál egy ajánlatot; eldöntheted, hogy elfogadod, vagy sem.

Időd van rá, mert a díjértesítőt legkésőbb 50 nappal az évforduló előtt kellett megkapnod, a biztosítási szerződést pedig legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt felmondhatod. (Ez utóbbinak szerepelni kell a díjértesítőben is.)

Van legalább szűk 3 heted szétnézni (díjkalkulátorok vannak, amelyek díj szerint növekvő sorrendbe szedve listázzák a biztosítókat; zömüket alkuszok működtetik, ahol el is intéztetheted a biztosítóváltást).


Nincs miért érzelgősködni, hogy márpedig te semmi rosszat nem csináltál.

A biztosítók folyamatosan igen komoly matematikai modellekkel elemzik az üzletmeneteiket, végeznek bonyolult elemzéseket, kalkulálják a jövőt. Nem is egy biztosító havonta változtatja a díjtarifáját.

Ha arra jutnak, hogy valamilyen jellemzőkkel bíró KGFB szerződők előnytelenek az üzleti terveik szempontjából, akkor részükre olyan díjmódosító tényezőket állapítanak meg, amelyek nagyon megnövelik a díjukat. De akár az is lehet, hogy a teljes KGFB üzletágat nagyon le akarják csökkenteni, akkor mindenki számára magas díjat ajánlanak.

Aztán aki az elüldözni szándékoltak közül csak értetlenkedik, méltatlankodik, vagy éppen nemtörődöm, és nem lép le, az majd szépen annyit fizet, hogy elviselhető a biztosító számára, ha marad. Aztán lehet csudálkozni, panaszkodni, káromkodni.


Hosszú idejű tapasztalatom alapján, 2-5 évig volt nyugtom egy-egy biztosítónál, aztán, durr, ajánlottak egy vaskos díjat. Pedig éppen emelkedett, de legalábbis nem változott (mert már a plafonon volt) a bonus fokozatom, egyéb adataim sem változtak. Csak bekerültem egy olyan csoportba, amelyiket gazdasági szempontjaik miatt ki akartak utálni. Végül is nem emelkedett a díjam (na jó, legfeljebb egy kicsit), mert mindig találtam olyan biztosítót, amelyik - a díjajánlata alapján - magához akart csábítani. Egyszer volt, amelyik éppen annyira szeretett, hogy jót csökkent is a díjam.

Második éve egy olyan biztosítónál vagyok, ahol már voltam elég régen, 4 évig. De lehet, hogy már jövőre megint röhögőgörcsöt kapok a díjértesítőjüktől, aztán egy órán belül elküldöm a szerződésfelmondást. (Persze előtte megnézem itt a díjnavigátorral, hogy van-e jobb díj: [link] .)

Évtizedek tapasztalata után biztosra veszem, hogy ha úgy alakul, lesz olyan biztosítóváltási lehetőség, amit megúszok legfeljebb picike emelkedéssel.


Neked csak akkor emelkedik 43%-kal a díjad, ha azon kívül, hogy sokallod, az ártatlanságod emlegeted, meg mások díjemelését kérdezed; hagyod folyni a dolgokat, mígnem érvénybe lép a díjajánlat összege.

2020. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az előző valami biztosító ügynöke lehet, különben nem beszélne ennyi marhaságot össze a rabló biztosítók mellett.
2020. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Várnai György válasza:
Nekem a Waberernél dec 28-tól 35000-ről 43000-re. Bonus 7-nél!
2020. nov. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!