Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Első jogosítványt mikor kapom...

Első jogosítványt mikor kapom kézhez a kérelem beadásától számítva?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt voltunk anyával az okmányirodában, emrt neki is elá keleltt írnia.


Ott odaadták a papírt amivel vezethetek amíg meg nem érkezik a jogsi. Eddig oké, de higgyek-e nekik, ha azt mondták, hogy 8 munkanapon belül érkezik a címemre a jogsi???


2020. szept. 11. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

Persze, ez a jelenleg hatályos jogszabály: [link]

"3. §

(2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig

aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap,

ab) az elektronikus ügyintézési ponton keresztül sikeresen benyújtott vezetői engedély pótlás iránti kérelemről az elektronikus ügyintézési pont által kiállított bizonylat;

[...]"


És itt olvashatod a rendelet június 18 előtti állapotát:

[link]

Ebben még ez szerepelt:

"3. §

(2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:

a) a vezetői engedélyben feltüntetett kategória tekintetében a lejárt érvényességű vezetői engedély és a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.

[...]"


Tehát 2020. június 18. óta szabad vezetni az okmányirodában kapott adatlappal.

2020. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
7. jól mondják, idén nyáron lett bevezetve ez az új cucc. Ezt mondta is a nő a kormányablakban, hogy amíg nincs jogsi, addig ezzel tudok vezetni.
2020. szept. 11. 22:46
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg változott. Hirtelen nem tudtam hol keresgéljek, random irkáltam be Google-ba, de nem találtam. Köszi.
2020. szept. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%

Talánn ez?

[link]

2020. szept. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Én tegnap kaptam meg. 4 munkanap alatt elkészült. :)

Az ideéglenes papirra aztmondták azzal ne vezessek.

2020. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Lepontoztak,igazat mondtam.

Ennyi az oldal ,hellóó.

2020. szept. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

2024 júniusából is visszaigazolnám a felhasználót aki a jogszabályt idézte. Szabad vezetni.


Itt is van egy link: [link]

jún. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!