Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelezőm kb 80.000 forint...

Kötelezőm kb 80.000 forint volt szerződés kötéskor, nagyjából két éve. Tavaly okoztam egy balesetet, 70.000 ft körüli összegbe került a biztosítónak. Tegnap jött az értesítő, hogy kötelezőm éves díja 201.000 ft. Ez mennyire reális emelés?

Figyelt kérdés
Sajnos tapasztalatlan vagyok ilyen téren, lehet ezért tűnik valószínűtlennek. Értesítésben az állt, hogy 131.000 forint hátralékban vagyok (bankszámláról vonják a pénzt, hogy? ) egyúttal tájékoztatjuk, hogy az éves díja a fentebb említett összeg. (Azt most meg sem említem, hogy a mellé kötött életbiztosítás havidíja is a duplája lett, ráadásul a biztosított személyek is változtak, jelenleg az kevésbé fáj, viszonylag egyszerűbb eset) Megköszönném a segítséget, hogy mikor bemegyek reklamálni ne nézzenek hülyének.
2020. szept. 3. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A kötelező szabadáras, nagyon nagy a szórás. Az egyes biztosítók különféle kedvezményeket is adnak, bizonyos feltételek mellett.

Hasonlóan jártam én is. Nekem 42 ezerről emelkedett volna 160 ezerre. Nem írom le a biztosító nevét. Váltottam, és az újnál a 2 szint bónusz visszaesés ellenére is 37 ezer lett az új helyen.

Körül kell nézni.

Esetleg azt is megteheted (ha megéri), hogy megállapodsz a biztosítójával, hogy kifizeted a kárösszeget. Ekkor nem esel vissza kettőt. De tényleg utána kell számolni, érdemes-e.

2020. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Vagy van az, hogy átiratod az autót.

2 év alatt elévül.

Mivel full hülyének akarnak nézni, én ezt választanám.

2020. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már késő, de a 70ezer forintot ki kellett volna fizetned zsebből, nem a biztosítóra bízni.

Ők csak azt könyvelték el, hogy kárt okoztál, rizikós ügyfél vagy.

Biztosító váltás?

Van jobb ajánlat a netrisken?

Bagatell összegeket nem szabad a biztosítóval kifizettetni, mert ez lesz a követjezménye.

2020. szept. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
-2 bónusz, valamint károkozói pótdíj.
2020. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

▬ Hülyének nem néznek, de az új biztosítási évre vonatkozó díj vonatkozásában, teljesen tájékozatlannak, okkal.

Nyilván egyáltalán nem ismered a biztosító nyilvános díjtarifa hirdetményét, ezért nem tudod, hogy miért ennyi a megállapított díj, pedig biztos, hogy annak alapján állapították meg. Bizonyára nincs okod reklamálni, de kipróbálhatod.

Ha kívánsz vele részleteiben foglalkozni, akkor itt megnézheted a biztosítód díjtarifa hirdetményét, esetleg más biztosítóét is: [link] .

A linken nem csak a biztosítók díjtarifa hirdetményét találod, hanem egy „Díjnavigátor” gombot is. Rákattintva, díjkalkulációt végezhetsz. Megadod a biztosításhoz szükséges, kért adatokat, és a végén, növekvő díjsorrendben megjeleníti, hogy melyik biztosítónál mennyi a díj. Nem kell bújnod a díjtarifa hirdetményeket, a kalkulátor mindegyik minden feltételét figyelembe veszi.


Pontosan úgy van, ahogyan az 1-es válasz kezdődik: „A kötelező szabadáras, nagyon nagy a szórás.”.

(Tavasszal volt évfordulóm, mint minden ilyen alkalommal, kalkulációt végeztettem, hogy melyiknél mennyi: [link] Látható, nem túlzok, nyilván ugyanazokkal az adatokkal a legolcsóbb éves díj 22 464 Ft, a legdrágább 163 800 Ft. És közben is voltak jóval drágább ajánlatok, mint 22 és félezer Ft. Reklamáltam volna, felhívogattam volna őket, hogy miért ilyen drágák? Különösen az utolsó. Milyen alapon?

Ráadásul, akár hiszed, akár nem, jó két hónappal később, szintén évforduló kapcsán, az unokaöcsém a számomra méregdrága díjú biztosítóhoz váltott, mert számára – más életkor, más lakcím, más autó, más kedvezmény igénybevételi adottságok – az volt a legolcsóbb. Nyáron, egész véletlenül került szóba, megdöbbentem.)


Ha most kaptál díjértesítőt, akkor legalább 50 napod van még az évfordulóig. [*¹↓]

Ha a biztosítód legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt megkapja az írásos, évforduló napjára történő szerződésfelmondásod (semmiféle indoklás nem kell), akkor az évfordulón megszűnik náluk a szerződésed. [*²↓]

Az évfordulóig pedig módod van másik biztosítóval folytatólagos időponttól szerződést kötni. Ha találsz olcsóbbat, nyilván azzal célszerű szerződést kötnöd. Csak előbb nézd meg díjkalkulátorral, van-e lehetőséged, és érdemes-e váltanod? (Ha fogadnék, akkor arra fogadnék, hogy találsz jelentősen olcsóbb díjút.)


▬ Annyiból, amit írtál, nyilván fogalmam sincs mi a 131-ezer Ft díjtartozás.

Biztosítási év közben, ha van is díjelemelésre okot adó esemény, nem változtatnak díjat; díjemelés miatt nem keletkezhetett díjhiány. A díjváltozást (akár emelés: bonus-malus visszasorolás, károkozói pótdíj stb., akár csökkentés: bonus-malus fokozatjavulás) csak a következő biztosítási évtől érvényesítik.

A díjhátralékot viszont érdemes sürgősen tisztáznod, mert ha díjnemfizetés miatt felmondják a szerződést, akkor új biztosítást csak náluk köthetsz [*³↓], hiába lenne kedvezőbb díjú, plusz keletkezhetnek fedezetlenségi díjas napok [*⁴↓].


┌─ *¹ „A biztosító a biztosítási időszak utolsó napját megelőző ötvenedik napig elküldött írásos értesítőben tájékoztatja a szerződő felet a biztosítási évfordulóról és a következő biztosítási időszakra - az értesítés időpontjában rendelkezésre álló adatok alapján - a díjtarifa szerint várható díjról.”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 17. § (4) ─┘


┌─ *² „A biztosítási szerződést a biztosítási időszak utolsó napjára (biztosítási évfordulóra), azt legalább 30 nappal megelőzően

a) a biztosító írásban,

b) a szerződő üzemben tartó írásban vagy - a felek megállapodása alapján - elektronikus úton indokolás nélkül felmondhatja.

A felmondás akkor hatályosul, ha az a másik félhez határidőben megérkezik.”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 7. § (1) és (1a) ─┘


┌─ *³ „Ha a biztosítási szerződés a biztosítási időszak tartama alatt díjnemfizetés miatt szűnik meg, az üzemben tartó annál a biztosítónál köteles a szerződést - az újrakötött szerződés kockázatviselési kezdetének időpontjában alkalmazandó díjtarifa alapján - megkötni, ahol a szerződése díjnemfizetés miatt szűnt meg.”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 5. § (2) és (3) ─┘


┌─ *⁴ „fedezetlenségi díj: az adott gépjármű vonatkozásában az üzemben tartó biztosítási kötelezettségének - a szünetelés időtartamának, kivételével - díjfizetés hiányában kockázatviselés nélküli időtartamára (fedezetlenség időtartama) a Kártalanítási Számla kezelőjét megillető, általa meghatározott díjtarifa alapján utólagosan megállapított díj”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § 7. ─┘

2020. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van a hátralékról egy feltételezésem. Azt írod, kb. 2 éve kb.80000-es biztosítást kötöttél. És mi történt kb. 1 éve? A díj csak egy évre szól. A következő évre kínálhattak akármennyivel vagy akárhányszor nagyobb díjat. Akkor is ha nem okoztál semmilyen kárt és még a bónuszod is javult egyet. Ilyenek miatt vannak a tömeges biztosítóváltások.

Az OK hogy bankszámláról vonják a pénzt de milyen feltételekkel adtál csoportos beszedési megbizást? Nem volt esetleg időhatár és/vagy összeghatár?Ha te úgy gondoltad hogy a 80000 egy életre szól és esetleg ezt beállíttattad határnak,akkor nem tudták beszedni az egy évvel ezelőtt vélhetően emelt díjat.

De ez csak tipp. Látom a kérdésed tegnapi akkor ma tárgyalhaattál a biztosítóval és akkor tudod a tutit.

2020. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!