Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosításom negyedévente...

A biztosításom negyedévente fizetendő, a csekken 10. 05-ig van, de még nem kaptam újat így befizetni se tudtam, most akkor nem is használhatom az autót amíg meg nem jön az új csekk?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Besétálhatst a biztosító irodájába, és befizeted csekk nélkül a díjat, ha aggaszt.

Sőt, ha egy összegben fizeted, olcsóbb, és nem kell negyed évente várni a csekket

2019. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerűsíted a saját és a biztosító dolgát is, és ha már bent vagy a fiókban módosítod online ügyintézésre a szerződést. Van ahol még mindig adnak rá kedvezményt is.

E-mail, sms értesítő jön majd mindig amikor esedékes a fizetés, netbankban meg elintézed 1 pec alatt, amikor éppen kedved van

2019. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Negyedév... csekk... sorbanállás = középkor.

Ébresztő, ez itt már a XXI. század, online ügyintézés, és átutalás netbank használatával.

2019. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Használhatod az autót. Bármiféle fizetés nélkül 2019.12.04-ig van érvényes biztosításod, fennáll a biztosító díjfizetési kötelezettsége.

Ugyanis, törvényi előírás alapján, a díj esedékességétől (nálad ez 2019. október 6.) van 60 nap türelmi idő, ami alatt fennáll a biztosító helytállási kötelezettsége.

Ha a 60 nap türelmi időn belül a biztosítóhoz bármikor beérkezik a befizetés, akkor úgy számít, mintha az esedékesség napján megfizetted volna.

Csak a türelmi idő eltelte után szűnik meg a biztosítási szerződés, a biztosító mondja fel.

Nyugodtan várhatsz, akár heteket is. Ha azalatt sem jön meg a csekk, ráérsz akkor érdeklődni, intézkedni; azért a 60 nap közelébe veszélyes kerülni.

2019. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4#

Biztos vagy abban, hogy nincs semmi különbség az új biztosítás megkötése, és az esedékes részletek befizetése közötti szabályokzásban?

Az igaz, hogy amikor autót vásároltál, és megkötöd rá a biztosítást, akkor fizetési haladékkal, azonnal érvénybe lép a biztosítás, de arra már nem mernék fogadni, hogy a negyed éves részletek befizetésére is van bármilyen haladék.

Sőt, még az sem lehet kifogás, hogy nem küldték a csekket.

Csekk nélkül is van lehetőség fizetni, aki meg teheti, jobban jár, ha egész évre fizet, egy összegben, nem kell határidőket észben tartani, vacakolni a befizetésekkel.

2019. okt. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5-ös válasz írója! (2019-10-08 17:26)

Biztos vagyok abban, hogy amit írtam, az helytálló.


3. § 34. türelmi idő: a díj esedékességétől számított hatvannapos időszak, melynek a díj megfizetése nélkül történő leteltével a szerződés - amennyiben egyéb okból még nem szűnt meg - díjnemfizetéssel megszűnik

19. § (4) A biztosító kockázatviselése a türelmi időben fennáll.

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról


A törvény szerint a díj esedékességétől számított 60 nap a türelmi idő, az alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége.

A türelmi idő szempontjából nem különbözteti meg a szerződéskötéskor esedékes díjat és a fennálló szerződés során esedékes díjat; mindegy mi miatt esedékes.

(Bankszámláról történő csoportos díjbeszedés esetén, a díj esedékessége után 10-21 nap késéssel szokták beszedni a díjat, akár új szerződésnél első alkalommal, akármilyen fennálló fizetési gyakoriságnál. Pedig ott ők határozzák meg, mikor szedik be a díjat, nem a fizető fél fizet, amikor fizet. Több tíz év alatt, megtapasztaltam.)


Ha van biztosításigazolásod, akkor megnézheted rajta a dátumokat.

Az enyémen, amit a forgalmi engedély tokjában tartok, ez van:

• Kockázatviselés kezdete: 2019. 03. 22.

• Kockázatviselés vége: határozatlan.

• Évforduló: 2020. 03. 22.

• Díjfizetés rendezve: 2020. 03. 21-ig.

És akkor a türelmi idő:

• Jelen igazolás érvényes: 2020. 05. 20-ig.

És utána a tájékoztató szöveg:

„Határozatlan tartamú szerződés esetén a díjfizetéssel rendezett időszak végét követő 60 napig, de az időszak végére történő felmondás esetén legfeljebb a biztosítási időszak (évfoduló) végéig áll fen a kockázatviselés.”

2019. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!