Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyorsít az átlag autósok...

Miért gyorsít az átlag autósok többsége, ha elkezdik az előzésüket/előzik őket?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, 10 éve egy munkakörben dolgozom, nagyon sokat autózom, havi 5-6 ezer km-t átlagban, már több mint fél millió km-t levezettem életemben, de a fenti kérdés miatt én egyre veszélyesebbnek érzem a közlekedést. Eddig megúsztam baleset nélkül ezt a sok km-t, de volt azért már pár extrém eset, és a fentiek miatt volt elég sok ezek közül.

2019. júl. 21. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert sérti az egójukat és most majd jól megmutatják.
2019. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a héten volt egy eset ez már kiverte nálam a biztosítékot: lakotton kívül tempomat 111-el megyek (109re teszik a traffikat és 3-al többet mutat az autóm a ténylegesnél, ezért megyek ennyivel, ez a legoptimálisabb. utolértem egy egy autóst, kb 90-el ment, elkezdtem az előzését és mikor előztem padlógázzal nekiállt gyorsítani, ezúttal majdnem baleset lett belőle, mert elég erős autó volt egy bmw, az én autóm sem gyenge de annyival nem tudtam gyorsabban menni, mint ő és feltorlódott egy kamion mögé, mert utolérte, helyet sem hagyott meg kellett előznőm a kamiont is de jjöttek szembe és nem sokon múlt egy frontális ütközés. de ezen felül is nagyon sok olyan autós van aki gyorsít ha nekiállom előzni, ez ugye tempomattal hamar kiderül számomra, hogy gyorít-e. szóval hogy ez miért van, nem értem.
2019. júl. 21. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert szeretnek kicseszni másokkal, de nem tudják hogy néha előfordul hogy pl a főnökük felesége vagy fia vezeti a kocsit. Mert a főnökük sörözött, és ő végignézi az egészet napszemüvegben, nem ismerik fel. Ezek után nem értik miért rúgják ki őket a cégtől. Azt hiszik soha semminek nincsen következménye, pedig előbb utóbb de igen, van.
2019. júl. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 36 éves vagyok, a jelenlegi munkahelyemen 8 éve dolgozom. Havonta 3-3,5 ekm-t vezetek. Nem vagyok hivatásos sofőr, a munkaköröm sem ez, de gyakran intézek ügyeket az orszság különböző pontjain + munkába is rendszeresen ingázok. A fél millió levezetett km-t lassan én is közelítem. Balesetem még soha nem volt.

Leírtam én is, ha ezek lényegesek a kérdés szempontjából...

Én is tapasztalok ilyet. Autópályán is rengetegszer mikor valaki tötymögör előttem 120-szal és mikor megelőzném hirtelen megtalálja a gázpedált és elkezdi nyomni 150-160-ig. Így engem kényszerít gyorshajtásra. Majd mikor megelőztem, akkor megint visszalassít a saját tempójára. Én sem értem hogy ez mire jó másoknak, mi ebben számukra a haszon, vagy élvezet... De láttam, tapasztaltam ennél már sokkal cifrább eseteket is, amik bőben kimerítik a közúti veszélyeztetés, szándékos emberölési kísérlet fogalmát is. Nagy az isten állatkertje!

2019. júl. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen az és alacsony a kerítés. azon gondolkodom, hogy veszek fedélzeti kamerákat, már vannak 4k felbontásúak is, amelyek GPS alapján sebességet is rögzítenek és mutatják a haladáskor, az alapján lehetne feljelentést tenni szerintetek? például a szerdai esetnél szívesen megtettem volna, a 20 éves füstös autó huszonpáréves sofőrje ellen.
2019. júl. 21. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a baj a kamerával, hogy nem fog kiderülni ki vezette. A kamera ettől függetlenül hasznos, pl. egy balesetnél.
2019. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A te esetedben nem indokolt külöbösebben amit csinált, de vannak sz.rrágó előzők is, akik ezt érdemlik. Pl látla, hogy araszolva halad mindenki, feltorlódotott már egy csomó kocsi, de ez a f.s.z akkor is elkezdi a kocsisort előzni. Elöttem lévő rálép a gázra, nem tudja így megelőzni, szemből jön a kamion, csak elém tud besorolni, de azt is épp hogy. Nem zavarja, hogy 1 másodpercen múlt az élete, amint elment a kamion, folytatja az előzést és veszélyezteti mások életét is a lúzerje
2019. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már viszonylag közel vagy elkezded nyomni és akkor mire elkezded az előzést már elég nagy a sebesség különbség, ha nem egy M3 BMW-t előzöl azért akkorát nem igen lép hogy ne tudj legalább bevágni elé.
2019. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 4 vagyok. Én pont emiatt szereztem be kamerát kb 5 éve. Ez még nem 4K-s de tűrhető képet ad. Rögzíti GPS alapján a pontos helyszínt és a sebességemet, valamint 3 irányból az erőhatásokat. Örökké nem tudom kivédeni mások ökörségét, ha mégis történne valami baj, akkor derüljön ki az igazság. Hogy feljelentésnél használható-e a felvétel és tesznek-e ez után érdemi lépéseket azt nem tudom. Nekem nincs időm, energiám másokat feljelentgetni, bíróságra járni, még ha nagyon bosszantó és irritáló is amit egyesek művelnek a közutakon.
2019. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak olyan félkegyelműek lennének, akik gyorsítani kezdenek, mikor előződ őket, is baj lenne. De van aki szórakozik is veled.

Első szám első személyben írom, de ennek nincs jelentősége. Messze limit alatt megy a pályán. Szépen tisztán elkezdem előzni. Erre felgyorsít, de velem egy vonalban marad. Ha tovább gyorsítok, ő is, ha visszamennék mögé, akkor lassít. Szóval ott tart maga mellett, s ezt csinálja egy darabig. Nem próbáltam meg, mi van, ha limit fölé mennék, de 130-ig igen (GPS szerint). Illetve volt 140 is. Több nem. Közben egy száguldozó utolér minket, dudál, mint a bolond, de hát én már rég a szélén lennék…

2019. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!